افزایش ایمنی کارگران با آنالیز هوشمند تصاویر

افزایش ایمنی کارگران با آنالیز هوشمند تصاویر

در این مقاله ما اقدامات جدید WSH را به تفصیل شرح می‌دهیم، و در مورد اینکه چگونه فن‌آوری نظارت تصویری – به‌ ویژه استفاده از آنالیز هوشمند تصاویر – می‌تواند ایمنی کارگران را افزایش، ریسک شرکت را کاهش و کسب‌وکارها را عملیاتی نگه دارد، بحث می‌کنیم.

رویکردی فعال به یک چالش جهانی

حوادث شغلی یک چالش جهانی است. در واقع، سازمان ملل تخمین می زند که 2.78 میلیون کارگر در اثر حوادث شغلی و بیماری های ناشی از کار جان خود را از دست می دهند در حالی که سالانه 374 میلیون کارگر دیگر از حوادث شغلی غیرکشنده رنج می برند. با این حال، این از نظر جغرافیایی متناسب نیست، به طوری که 65 درصد از مرگ و میر ناشی از کار جهانی تنها در آسیا رخ می دهد.

از آنجایی که اقتصاد دوباره باز می شود و صنایع تمام تلاش خود را می کنند تا از زیان های شرکتی ناشی از بیماری همه گیر بهبود یابند، ایمنی کارگران هم برای دولت ها و هم برای شرکت ها یک اولویت است. در سنگاپور، دولت نگاهی جدی به موجی از تصادفات اخیر در محل کار داشته است و دریافته است که با رعایت اقدامات استاندارد بهداشتی و ایمنی – مانند بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی با لیفتراک یا تجهیزات حفاظت از سقوط، می‌توان از تعدادی از این حوادث جلوگیری کرد. هنگام کار از ارتفاع این امر بیشتر دولت را بر آن داشته تا اقدامات قاطعانه ای را انجام دهد و اقدامات جدید سختگیرانه ایمنی و بهداشت محیط کار (WSH) را اجرا کند.

اقداماتی که ایمنی کارگران را افزایش می دهد و مدیران اجرایی را مسئول می داند
اقدامات دولت جدید “ایمنی افزایش یافته” یک رویکرد شش ماهه، چند سازمانی و چند جانبه برای ایمنی محل کار است که شامل موارد زیر است:

یک دوره دو هفته ای “تایم اوت ایمنی” برای مدیریت ارشد، کارگران و نمایندگان اتحادیه برای بررسی و تقویت فرآیندهای WSH
راهنمای WSH برای مدیران شرکت
تقویت حمایت از SMEها برای بهبود شیوه های WSH
افزایش بازرسی ها و مجازات های سنگین تر برای شرکت هایی که به طور مداوم شیوه های WSH ضعیفی دارند
توصیه های فناوری برای بهبود نتایج WSH
راه‌حل‌های ویدیویی هوشمند «همیشه روشن» مراقب ایمنی کارگران است
زمانی که زندگی، معیشت و سود شرکت در جریان است، این یک بازی با ریسک بالا است. و هم کارگران و هم مدیران شرکت ها نقشی حیاتی در تضمین ایمنی محل کار دارند. به نوبه خود، رهبران باید محیط های کاری ایمن ایجاد کنند و از نظارت ایمنی مناسب اطمینان حاصل کنند، در حالی که کارگران باید رویه های کار ایمن را درک کرده و تمرین کنند.

اگرچه در توصیه های اخیر فناوری WSH به طور خاص مشخص نشده است، دولت سنگاپور قبلاً از استفاده از فناوری برای خودکارسازی عملکردهای امنیتی از طریق برنامه تحول صنعتی خود استقبال کرده است. یک فناوری جاافتاده که بسیاری از شرکت ها در حال حاضر برای دستیابی به اهداف امنیتی خود از آن استفاده می کنند، ویدئو است.

با پیشرفت تجزیه و تحلیل یادگیری عمیق، همان دوربین‌های نظارت تصویری که شرکت‌ها از آن برای تشخیص سرگردانی و نفوذ استفاده می‌کنند، می‌توانند به کارگرانی که وارد مناطق محدود یا پرخطر می‌شوند نیز هشدار دهند. تجزیه و تحلیل دوربین همچنین می تواند کلاه ایمنی، تسمه ایمنی، و سایر تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) را شناسایی کند، و همچنین هشدارهای سقوط انسان را برای بهبود ایمنی کارگران تنها ارائه می دهد. و محدود به مردم نیست. تجزیه و تحلیل ویدیویی همچنین می تواند وجود وسایل نقلیه غیرمجاز را با استفاده از تشخیص پلاک خودرو و همچنین رفتارهای خطرناک رانندگی مانند سرعت زیاد یا رانندگی در مسیر اشتباه را تشخیص دهد. آنها حتی می توانند به اشیایی که درهای خروجی یا مسیرهای تخلیه را مسدود می کنند هشدار دهند.

مزایای هشدارهای ایمنی خودکار مبتنی بر ویدیو این است که “همیشه روشن” هستند، دقت و دقت بیشتری را ارائه می دهند و راه حل مقرون به صرفه تری نسبت به منابع نیروی انسانی سنتی هستند.

تجزیه و تحلیل ویدیویی ارزشی فراتر از مدیریت رویداد ارائه می دهد
علاوه بر به حداقل رساندن حوادث در محل کار، تجزیه و تحلیل دوربین یک منبع داده ارزشمند است که مدیران شرکت می توانند از آن برای تجزیه و تحلیل حوادث WSH استفاده کنند. داده هایی که می تواند به آنها کمک کند تا خطرات رایج ایمنی کارگران، مناطق پرخطر، روندهای عدم انطباق، همبستگی های فصلی یا زمانی از روز و موارد دیگر را شناسایی کنند. این داده‌هایی است که بینش‌های عملی را ارائه می‌دهد که رهبران کسب‌وکار می‌توانند از آن برای بهبود بیشتر پروتکل‌های ایمنی کارکنان خود استفاده کنند.

ضبط‌های نظارت تصویری با کیفیت بالا از حوادث WSH نیز ابزارهای آموزشی ارزشمندی هستند که مدیران ایمنی کارگران می‌توانند برای بررسی پروتکل‌های ایمنی با تیم‌های خود استفاده کنند. زیرا یادگیری از تجربیات گذشته اغلب می تواند به جلوگیری از وقوع آینده کمک کند.

فن آوری یکپارچه از کارگران در هر صنعتی محافظت می کند و کسب و کارها را ادامه می دهد به دلایل واضح، تلفات محل کار توجه بیشتری را به خود جلب می کند، اما تنها بخش کوچکی از حوادث ایمنی کارگران را نشان می دهد. هر گونه آسیب در محل کار که منجر به دوری از کار شود می تواند بر بهره وری تأثیر منفی بگذارد، عملیات عادی کسب و کار را مختل کند یا فشار اضافی بر منابع محدود آورد، این امر می‌تواند زیرساخت‌های شهری یا توسعه املاک تجاری را متوقف، خدمات عمومی را مختل کند و منجر به دعاوی پرهزینه برای خرده‌فروشان شود یا حتی بر کیفیت مراقبت در شبکه‌های مراقبت‌های بهداشتی تأثیر بگذارد.

کارگران ستون فقرات هر صنعتی هستند. و با کمک فن‌آوری‌های هوشمند مانند دوربین‌ها، تجزیه و تحلیل ویدیو، صدای یکپارچه، کنترل دسترسی، دستگاه‌های پوشیدنی و موارد دیگر، رهبران کسب‌وکار می‌توانند با ارزش‌ترین دارایی‌های خود را ایمن و ایمن نگه دارند.