مزایای متعدد بهره گیری از سیستم نظارت تصویری در کارخانجات

الکترو محافظ مهر

تولید یک امر پیچیده است و کارخانجات تولیدی بایستی از دستورالعملهای بهداشتی و ایمنی پیروی کنند.مناطق زیادی از یک کارخانه تولیدی وجود دارد که دوربین های نظارت تصویری می توانند نقش ارزشمندی در آن ایفا کنند :

پارکینگ خودروها، ورودی ها و خروجی ها، دفاتر اداری، دریافت و ارسال، مناطق تولید و مونتاژ، ارسال مواده اولیه، انبارها، ماشین آلات و مناطقی که تنها تعدادی از کارکنان اجازه ورود به آن را دارند جزء مناطقی هستند که در آن تجهیزات نظارت تصویری و فن آوری های مرتبط می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مزایای استفاده از سیستم نظارت تصویری

 به طور کلی مزایای استفاده از سیستم نظارت تصویری برای کارخانجات تولیدی عبارتند از :
– امنیت کسب و کار، ماشین آلات و محصولات
– ایمنی کارکنان و بازدیدکنندگان
– نظارت بر فرآیند تولید
– بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار

امنیت برای هر کسب و کار و تولیدکننده ایی (کارخانه و ماشین آلات، مواده اولیه و محصول تمام شده) از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
شرکت های تولیدی دارای جریان ثابت ورود و خروج بازدیدکنندگان(به جزء کارکنان ثابت) می باشند، بنابراین کنترل دسترسی موثر چه در پارکینگ و چه از طریق درب های ورودی امری حیاتی است‌ حتی در میان پرسنل مجموعه، تنها بخشی از افراد هستند که مجاز به ورود به بخش هایی از کارخانه می باشند.

اطمینان از ایمنی پرسنل

در سازمان ها برای کاهش وقوع حوادث و پیشگیری از آن تلاش های بسیاری صورت می‌گیرد. حوادث خطرناک به طور خاص می توانند در محل های صنعتی، تاسیسات تولیدی و کارخانجات رخ دهند. مصدومین و بیماری های مرتبط با کار هزینه های زیادی را متحمل می شوند.نظارت تصویری می تواند به کاهش هزینه های حوادث منجر شود، در جایی که ویدئوهای ضبط شده می تواند نشان دهد عامل حادثه ناشی از بی توجهی کارفرما یا پرسنل بوده است. این سیستم حافظ منافع کارفرما و کارکنان می باشد.دوربین هایی که در مناطق مختلف یک کارخانه صنعتی نصب می گردد باعث می شود تا کارکنان به تمام نکات ایمنی و بهداشتی جهت پیشگیری از بروز حوادث توجه نمایند. در واقع آزمایشات صورت گرفته در طی دهه ها نشان می دهد که انسان به طور ناخودآگاه رفتار می کند و زمانیکه فکر می کنند تحت نظارت هستند به قوانیین و مقررات احترام می‌گذارند.

نظارت بر تولید و بهینه سازی

هر کارخانه تولیدی بر تولید حداکثری تمرکز خواهد کرد و هرگونه خرابی ماشین آلات تاثیر جدی ایی بر خروجی محصول خواهد داشت که منجر به نارضایتی مشتریان و کاهش سودآوری گردد. سیستم های نظارت تصویری می توانند روند کلی تولید را کنترل کنند.

الکترو محافظ مهر - دوربین مداربسته