اخبار روز فناوری اطلاعات و ارتباطات

معرفی محصولات جدید بوش در بخش نظارت تصویری

دوربین مداربسته بوش به تازگی محصولات جدید خود را ارئه نموده است که می توان از آن به عنوان نقطه عطفی در ارائه کلیه محصولات بوش اشاره نمود. از مهمترین ویژگی های اضافه شده در این محصولات دارا بودن قابلیت آنالیز تصویری به صورت یک اصل و استاندارد می باشد در ادامه به شرح مختصر محصولات جدید می پردازیم.

محصولات جدید ارائه شده در بخش دوربین های دام، بالت، اسپیددام، PTZ و دستگاه های ضبط تصاویر می باشد.

آغاز فروش رسمی و رفع تحریم دوربین AUTODOME IP starlight 7000 HD

آغاز فروش رسمی و رفع تحریم دوربین AUTODOME IP starlight 7000 HD پر مصرف ترین دوربین بوش در ایران.
زین پس این محصول با پارت نامبر اختصاصی VG5-7230-EPC5K به صورت پکیج دوربین، پایه و پاور به طور اختصاصی برای ایران در کشور پرتغال تولید و با گارانتی ۳ ساله توسط این مجموعه عرضه می گردد.
از رزومه این محصول می‌توان به بهره برداری از بیش از ۱۰.۰۰۰ دستگاه از این دوربین در مراکز کنترل ترافیک سرتاسر ایران نام برد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و موجودی محصول با واحد فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

021-88085933  /  021-88567426


لازم به توضیح است هرگونه فروش غیر قانونی سری قبلی این دوربین به دلیل شرایط تحریمی محصول از طریق دفتر حقوقی بوش در ایران قابل پیگرد قانونی است.
www.tmpgroup.ir

دوربین های سری IP 4000i, IP 5000i & 6000

دوربین های سری
IP 4000i, IP 5000i & 6000
سیستم نظارت تصویری حرفه ایی برای همه

هم‌اکنون دوربین های سری IP4000i، IP5000i و IP6000 دارای قابلیت آنالیز تصویری هوشمند به عنوان یک استاندارد هستند. این در واقع بدین معناست که می توانید با بازیابی سریع اطلاعات از تصاویر ذخیره شده و سری هشدارهای سیستم، به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کنید. آنالیز تصویری هوشمند در این دوربین ها شامل مواردی مانند : شمارنده افراد(نرخ ورودی و خروجی به محل مورد نظر) ، اعلام هشدار تنظیم صف(به عنوان مثال در پای صندوق فروشگاه ها و مراکز خرید)، اجرای مقررات ایمنی و بهداشتی و … می باشد.


کیفیت این سری از دوربین ها متناسب با نیاز مشتری متنوع و از رزولوشن 720p تا 5MP را شامل می شود. دوربین های سری IP6000 دارای شاخصه استارلایت می‌باشند که قادرند تصویری رنگی در لوکس نوری 0.0075 ارائه نمایند. همچنین دوربین های سری IP5000i و IP6000 با بهره گیری از 120dB WDR با اطمینان کامل تمامی جزئیات را حتی در شرایط تصویری با حجم نور متفاوت بررسی می نماید.


از دیگر شاخصه های این سری از دوربین‌های Bosch کاهش پهنای باند مصرفی با استفاده از قابلیت منحصر به فرد IDNR و فرمت تصویری H.265 می باشد که تا ۸۰% باعث کاهش پهنای باند مصرفی و حجم ذخیره سازی می‌گردد.

دوربین MIC IP fusion 9000i بوش

دستگاه ضبط تصاویر DIVAR hybrid

در بوش، ما معتقدیم که راه حل های نظارت تصویری همانگونه که به آسانی نصب می گردند، به آسانی نیز مورد استفاده قرار گیرند. این تفکر پشت نمونه جدید و تکامل یافته سری DIVAR hybrid می باشد‌ که به طور خاص برای ضبط ۲۴/۷ به همراه راه حل های نظارت تصویری با ویژگی های امنیتی حرفه ایی طراحی گردیده است، راه حل هایی که متناسب با نیازهای رو به رشد کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد.

○DIVAR Hybrid Solutions

●DIVAR hybrid 3000 & 5000 Models
●Combination of analog & IP cameras
●Simple interface for ease of use
●Standard 16 analog channels with up to 32 digital channels
●For analog video surveillance solutions that need to upgrade to IP

_______________________________________

□DIVAR Network Solutions

■Divar network 2000, 3000 & 5000 models
■For IP video surveillance solutions
■Simple interface for ease of use
■Easy to install, thanks to built-in Power over Ethernet(PoE) switch
■Easy to scale up

معرفی دوربین AVIOTEC IP STARLIGHT 8000

دوربین سری AVIOTEC IP STARLIGHT 8000 بوش، راه حلی جدید و قابل اعتماد برای تشخیص آتش سوزی
سیستم جدید تشخیص آتش مبنی بر نظارت تصویری بوش نشان دهنده یک نسل جدید در قابلیت تشخیص تهدید(اعم از تشخیص حرکت، دود و …) می باشد.
دوربین سری AVIOTEC شعله های آتش و دود را شناسایی می کند. این شناسایی از طریق یک الگوریتم هوشمند که در آن تصاویر تجزیه، تحلیل و پردازش می گردند کار می کند. این الگوریتم به راحتی می‌تواند با نیازهای مشتری تنظیم گردد. آنالیز تصاویر تماماً در دوربین صورت می گیرد و به هیچ تجهیزات دیگری نیاز نمی باشد.
در حالی که دتکتورهای دود جزء حیاتی در سیستم ها می باشند، این سری دوربین ها می توانند به عنوان یک نیروی اضافی در برخی نقاط مفید باشند. به عنوان مثال در سوله ها و مکان هایی که ارتفاع سقف بالایی دارند تشخیص آتش سوزی قبل از آنکه توسط دتکتورها شناسایی شوند، توسط دوربین سری AVIOTEC مشخص می گردند که همین زمان جلو افتاده باعث پیشگیری از بسیاری خسارت ها نیز می گردد.
دوربین سری AVIOTEC IP STARLIGHT 8000 بوش انتخابی مناسب برای صنایع مختلف، حمل و نقل، انرژی و آب و برق، انبارها و … برای به حداقل رساندن زمان تشخیص دود و آتش با پایین ترین نرخ هشدار اشتباه.
با بهبود زمان تشخیص دود و آتش می توان خسارات مالی و جانی را به حداقل رساند.

معرفی نرم افزار BOSCH VMS 7.0

bvms surveillance woman screen computer monitor office

بوش به تازگی نرم افزار سیستم مدیریت تصاویر ورژن شماره ۷ (Bosch VMS 7.0) را عرضه نموده است که در آن اپراتورهای امنیتی قادر خواهند بود به طور موثر روزانه  تصاویر با وضوح بالا مشاهده و مدیریت نمایند.
در حالی که نرخ استفاده از دوربین های نظارت تصویری رو به افزایش است، داشتن تصاویر با وضوح تصویری بالا به یک چالش تبدیل شده است. در مکان هایی مانند ایستگاه های مترو و فرودگاه ها که نرخ تردد در آن ها بالاست، فشار بر روی ایستگاه کاری (workstation) بالاست که در بسیاری مواقع باعث ایراداتی در نرم افزار سرویس گیرنده (Client) می شود.
این مانع بزرگی برای اپراتورهای امنیتی می باشد که باید روزانه و بدون وقفه مانیتورینگ محیط هایی مانند فرودگاه ها و ایستگاه های مترو که تردد در آن ها بالاست را داشته باشند.
با این وجود در Bosch VMS 7.0 کاربر قادر خواهد بود تصاویر با کیفیت فوق العاده بالا یا UHD بدون نگرانی از کند شدن سیستم داشته باشد. Bosch VMS 7.0 از تکنولوژی Streamlining (ساده) بهره می برد. این تکنولوژی به طور خودکار تصویری با وضوح مطلوب را به صفحه نمایش انتقال می دهد. اگر اپراتور بخواهد تعداد زیادی از دوربین ها را نظارت کند، نرم افزار با استفاده از یک جریان تصاویر با وضوح پایین تر به اپراتور ارائه می کند. اگر به عنوان‌مثال اپراتور بخواهد تصویری را زوم و یا به صورت تمام صفحه مشاهده کند نرم افزار به صورت خودکار وضوح بالاتر را انتخاب می کند تا تمام جزییات توسط اپراتور مشاهده شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های Bosch VMS 7.0 ارتباط رمزگذاری شده بین دوربین های بوش و سیستم مدیریت تصاویر است. یک ‌مدیر امنیتی می تواند تمامی ارتباطات تصویری را از طریق اتصال امن HTTPS داشته باشد. این امر باعث کاهش ریسک هک شدن سیستم می‌گردد.

ماژول آنالیز هوشمند تصاویر مخصوص فروشندگان

“به حداکثر رساندن مشتری”
فروش محصولات در خرده فروشی ها و فروشگاه ها به نوع چیدمان محصولات در قفسه ها و پیمودن مسیر خریدار به هر کدام از این نقاط بستگی دارد.
این اطلاعات برای بهبود فروش مجموعه های فروشگاهی امری کاملا ضروری و حیاتیست اما اغلب به طور مستقیم در دسترس نیست.
“تصمیمات مربوط به فروش را بر اساس داده های بدست آمده از رفتار مشتری در همان زمان انجام دهید”
-ابزاری برای سنجش و بهبود کار-
ماژول آنالیز تصویری مخصوص فروشندگان این امکان را می دهد تا بر اساس رفتارهای مشتریان در فروشگاه، نوع چیدمان محصولات را آنگونه که جامعه آماری مشتریان می پسندند هر روزه آنالیز و تحلیل نمایید.
-افزایش سودآوری بر اساس تحلیل نمودارهای نشان دهنده ترافیک مشتری در نقاط مختلف فروشگاه-
*آگاه سازی از این مسئله که کدام نوع چیدمان مشتریان بیشتری را جذب می کند
شناسایی مناطق پر ترافیک(نقاط گرم) برای کمک به هدایت محصولات بیشتر به آن نقاط
*
شناسایی مناطق کم تردد(نقاط سرد) و کشف عوامل کاهش فروش در آن نقاط
-به حداکثر رساندن عملکرد فروش-
*نظارت بر عملکرد فروش محصولات در تمام فروشگاه به طور همزمان
شناسایی بهترین عملکرد با توجه به داده های دریافتی
*
شناسایی عوامل کاهنده فروش
-تحلیل و بررسی جریان ها-
*تحلیل حرکت و رفتار مشتریان در فروشگاه
درک تاثیر انواع طرح ای جیدمان و فروش بر رفتار مشتری
*
کشف و تحلیل جریان ها و عوامل مسدود کننده فروش
“دوربین های سری FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP نمونه ایی جذاب برای رسیدن به آنالیزهای فروش در مجموعه های فروشگاهی می باشد.”
راه اندازی یک سیستم قابل اعتماد و کاملا انعطاف پذیر، این کمک را شما می کند تا با استفاده از داده های دریافتی، بهترین روش فروش را انتخاب و استفاده نمایید.

یک سیستم CRM قوی، شما را به یک فروش عالی و در کنار آن دستیابی به سطح بالایی از وفاداری به مشتری می‌رساند.
با استفاده از داده های فروش می توانید علاوه بر نوع چیدمان محصولات، تعداد نیروی انسانی به کار رفته در فروشگاه را تحلیل نمایید. تعداد کم نیروی انسانی باعث پدید آمدن عواملی مانند : صف های طولانی، چرخ های رها شده، مشتریان سردرگم برای مطرح کردن سوال هایی پیرامون محصولات و در نهایت نارضایتی مشتریان می گردد.
“بهینه سازی عملیات فروشگاهی بر اساس داده های بدست آمده از ترافیک و تراکم مشتریان”
برای رسیدن به این مهم، شما نیاز به برنامه ریزی و ارزیابی خدمات و پرسنل در مقابل اطلاعات دقیق دریافتی از تراکم مشتریان در فروشگاه دارید. شناسایی حجم ورودی و خروجی مشتریان به داخل فروشگاه و اینکه چه تعداد از ورودی ها منجر به خرید شده اند، از جمله این اطلاعات هستند. این حجم از اطلاعات ارائه شده از تراکم مشتریان این امکان را به مدیران فروشگاهی می دهد تا بر اساس آن ها روش فروش خود را برنامه ریزی نمایند.
-شناسایی عوامل تاثیرگذار بر فروش-
*مقایسه سطح ترافیک مشتری در فروشگاه ها
نقاطی از فروشگاه که با نزول ترافیک مشتری همراه است  و نیاز به تغییر رویه فروش در آن نقاط می باشد
*
تحلیل و مقایسه اقدامات مختلف بر اساس داده های دریافتی و بهینه سازی اقدامات صورت گرفته
-برای ساعات پرترافیک سرمایه گذاری کنید-
*شناسایی روزها و ساعات پر ترافیک و کم تردد
**داده های ترافیکی را با سیستم مدیریت برنامه ریزی منابع (ERP) ارتباط دهید تا به بهترین حالت بتوانید برنامه ایی مناسب برای ارتباط میان فروش، کارکنان و مشتریان داشته باشید.
کشف و تحلیل جریان ها و عوامل مسدود کننده فروش
“دوربین های سری FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP نمونه ایی جذاب برای رسیدن به آنالیزهای فروش در مجموعه های فروشگاهی می باشد.”

دوربین MIC IP fusion 9000i برنده جایزه GIT سال 2018

جایزه GIT در 5 رده محصولات ارائه می شود که یکی از آن ها دوربین های نظارت تصویری می باشد. برندهایی که موفق به دریافت جایزه گردیدند به ترتیب ذیل می باشند :

رتبه اول : دوربین Bosch به مدل MIC IP fusion 9000i

این دوربین که تلفیقی از دوربین رنگی و حرارتی می باشد به گونه طراحی شده است بدترین شرایط محیطی را تحمل می کنند. این دوربین از آخرین نسخه آنالیز هوشمند تصاویر بوش بهره می برد. استانداردهای IP68، Nema-TS و IK10 و فرمت فشرده سازی تصاویر H.265 از دیگر ویژگی های این محصول می باشد.

رتبه دوم : دوربین Axis به مدل P1368-E

رتبه سوم : دوربین Hikvision به مدل iDS2DF8225IH-A

همکاری دو کمپانی BOSCH و SONY

426117718_224573_15300816707413133352

دو کمپانی بوش و سونی تفاهم نامه ایی را در زمینه توسعه کسب ‌‌و کار و اشتراک تکنولوژی در توسعه محصولات نوآورانه در زمینه سیستم های نظارت تصویری به امضا رساندند. هدف این دو شرکت بزرگ رسیدن به استانداردهای بالاتر در دو مشخصه hight-resolution و low light video imaging می باشد. همچنین به عنوان بخشی از این تفاهم نامه تمامی مشتریان و استفاده کنندگان محصولات نظارت تصویری سونی در سراسر دنیا(به جز ژاپن) می توانند از پشتیبانی نمایندگان بوش سکیوریتی بهره ببرند.

آغاز اجراي طرح "خط سفيد" از 6 دي ماه

روابط عمومی تاویار محافظ پارسه-با اصلاح زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6و 8 ؛ طرح انضباط بخشي ترافيکي از شنبه 6 دي ماه آغاز مي شود
به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه، سيدجعفر تشکري هاشمي  معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه اصلاح زير ساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت به اتمام رسيده است، گفت: طرح انضباط بخشي ترافيکي (خط سفيد) شنبه 6 دي ماه اجرايي مي شود .
وي با تاکيد بر اينکه خط سفيد به عنوان نماد انضباط بخشي ترافيکي مورد تاکيد مديريت شهري قرار گرفته است، گفت: متاسفانه عدم حرکت خودروها بين خطوط ، تجاوز خودرو و موتورسيکلت به گذرگاه عابر پياده، تردد عابران از عرض خيابان، عدم استفاده از گذرگاه عابر پياده و ورودهاي غير مجاز به محل هاي ممنوعه و توقف در اين محل ها از جمله مواردي است که در شهر با آنها مواجه هستيم .

عدم آموزش صحيح رانندگي و رعايت قوانين از اصلي ترين چالش ها
وي با اشاره به اينکه يکي از اصلي ترين چالش ها در حوزه ترافيک، عدم آموزش صحيح رانندگي و رعايت قوانين از سوي شهروندان است، اظهارکرد: شهرداري تهران به اين جمع بندي رسيده که مردم بايد با نظم و انضباط قوانين ترافيکي را رعايت کنند که اين مهم در سايه اصلاح زيرساخت ها و آموزش فرهنگ ترافيکي به شهروندان محقق خواهد شد.
معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه استفاده از خط سفيد به عنوان زبان هدايتگر ترافيک و نيز اصلاح المان هاي ترافيکي در برنامه 5ساله دوم شهرداري مورد تاکيد قرار گرفته است، گفت: براساس آن تمام خطوط ترافيکي پايتخت اصلاح و زيرساخت هاي مناسب براي رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي فراهم مي شود. بر اين اساس خط کشي هاي جديد در محل هاي مورد نياز، خط ايست در تقاطع هاي داراي حق تقدم، هماهنگ سازي تابلوها و خط‏ کشي ها و امحاي خط کشي هاي قديمي در محل هاي غيرضروري از جمله اقداماتي محسوب مي شوند که در اين حوزه در حال انجام است .

ساماندهي و اصلاح زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت
به گفته تشکري هاشمي اکنون تمامي زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت ساماندهي و اصلاح شده است. به طوري که در گام نخست دوربين هاي نظارت تصويري ، دوربين هاي ثبت تخلف سرعت ، دوربين هاي ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و سيستم هاي هوشمند زمان بندي تقاطع ها تجهيز شده اند .
وي گفت: در تمامي تقاطع ها کانال عابر پياده جايگزين خط کشي گذرگاه عابر پياده شده و دو خط موازي به عنوان کانال گذرگاهي عابر پياده در تقاطع ها ترسيم شده و نوار قرمز رنگ ايست در پشت گذرگاه ها قابل رويت است تا رانندگان بادقت بيشتري در پشت محل عبور عابر پياده ايست کنند .
معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه المان هاي ترافيکي در نقطه به نقطه مناطق 6 و 8 شهر تهران بازنگري و ساماندهي شده اند، اظهارکرد: انتظار مي رود با اصلاح زير ساخت ها شهروندان با دقت بيشتري، با نظم و انضباط و در عين حال رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي تردد کنند.
تشکري هاشمي با اشاره به اين که نوع رانندگي و رفتارهاي ترافيکي شهروندان، نمايانگر سبک زندگي آن‌ها و معرّف ميزان توسعه يافتگي جامعه است، اظهار کرد: بخش قابل توجهي از اختلال در جريان ترافيک شهر، مرتبط با فقر فرهنگي است و فرهنگ‏ سازي و ارائه آموزش‌هاي فراگير با استفاده از قالب‌هاي فرهنگي و هنري در تمامي عرصه‌ها و بسترهاي اجتماعي، باعث کاهش حجم ترافيک، رعايت حقوق متقابل رانندگان و عابران پياده و نيز رانندگي اصولي و رفتارهاي منطقي در سطح شهر مي شود.
وي تاکيد کرد: فراموش نکنيم حتي يک خطاي رانندگي، يک اشتباه و رفتار غلط ترافيکي تمامي جريان ترافيک را مختل مي سازد. اين در حالي است که شهروندان بايد عبور بين دو خط سفيد را به عنوان نمادي از نظم و انضباط رعايت کنند.

نمایشگاه تلکام 2014

خبرگزاری فارس: ایران تلکام 2014 افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های تاویار محافظ پارسه ، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران‌ تلکام 2014) با حضور وزیر ارتباطات، معاونان وی و مدیران عامل مجموعه‌های بزرگ مخابراتی کشور افتتاح شد.این نمایشگاه از 14  تا 17 مهر ماه از ساعت 9 الی 16 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. در تلکام امسال 210 شرکت داخلی و 68 شرکت خارجی از 14 کشور حضور یافتند.شرکت ارتباطات پایدار پارسه زیر مجموعه گروه شرکت های تاویار محافظ پارسه به مانند سالهای گذشته در این نمایشگاه حضور پررنگی دارد .

برگزاری 20 کنفرانس در نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات

همزمان با برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی”ایران تله کام 2014″، بیش از 20 کنفرانس و نشست علمی کاربردی با حضور استادان دانشگاه ها، محققان و پژوهشگران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه و به نقل از خبرگزاری مهر، در حاشیه این نمایشگاه همایش ها و گارگاه مختلفی در موضاعات مربوط به صنعت مخابرات و ارتباطات برگزار خواهد شد.

نسل پنجم تلفن همراه خصوصیات و سرویس ها، شبکه توزیع محتوا و الزام مهاجرت به سمت آن، الگوها واستراتژیهای مدیریت فناوری، شبکه دانش بخش ارتباطات وفناوری اطلاعات، رایانش ابری و محیط های شبیه سازی آن، Volte، ، اینترنت اشیاء و چالش های امنیتی آن، جایگاه فیبر نوری در شبکه انتقال پرظرفیت،معماری سامانه های تولید ترافیک برای ارزیابی های امنیتی، چارچوب انتخاب عرضه کنندگان خدمات امنیتی مدیریت شده(MSSP)، سامانه های مدیریت شناسه وکنترل دسترسی در سطوح سازمانی، آزمون های شبکه های دسترسی نوری GPON، چالش های طراحی بخش های دیجیتال ماهواره برمبنای قطعات ، روندهای رایج در حوزه خدمات امنیتی مدیریت شده وتدوین توافقنامه ها، ، پانل تکنولوژیهای جدید حوزه تلفن همراه(پرداختهای نوین،دولت همراه و…) و الزامات فنی در ارائه خدمات امنیتی مدیریت شده(MSS)،  برخی از کنفرانس ها و گارگاههای جنبی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی است.

حضور شرکتهای خارجی یا نمایندگی آنان در نمایشگاه امسال از رشد قابل ملاحظه ای نسبت به سال گذشته برخوردار می باشد.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تله کام 2014» با حضور و مشارکت 280 شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و 15 کشور خارجی از تاریخ 14 تا 17 مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.
در این نمایشگاه بیش از 210 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 68 شرکت خارجی از 15 کشور؛ ایتالیا ، اسلوونی ، اتریش ،امارات متحده عربی ، آلمان، تایوان، ترکیه، جمهوری چک ، چین، ژاپن، کره جنوبی، کانادا ، لهستان ، مالزی و هند، آخرین دستاوردهای خود در زمینه ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات را در معرض دید کارشناسان و علاقه‌مندان قرار می دهند.

در نمایشگاه بین المللی تله کام تهران که در فضائی بالغ بر30 هزار متر مربع برگزار می شود ؛ انواع آنتن ها و کابلهای مخابراتی ، تجهیزات ارتباطات ماهواره ای ، تجهیزات سنجش و اندازه گیری ، تجهیزات، ضمائم،سیستم ها و تکنولوژی تلفنهای همراه، تکنولوژی اس.ام.اس، تکنولوژی ارتباطات ماهواره ای ، تکنولوژی های مخابرات و ارتباطات ، سوئیچینگ ، سیستم ها و تکنولوژی پیجینگ ، سیستم ها و تجهیزات وایرلس/ انواع ارتباطات وایرلس ، سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی صنایع مخابراتی و ارتباطی ، سیستم ها و تجهیزات چندرسانه ای ، سیستم های ارتباطات کابلی ، سیستم های دریافت و ارسال ماهواره ای ، سیستم های گویای ارتباطی / پست صوتی و تصویری ، سیستم های ارتباطات تلفنی – تجهیزات و برنامه های مرتبط ، شبکه های ارتباطی و اطلاعاتی و اطلاع رسانی/ تجهیزات شبکه / امنیت شبکه ، مراکز تلفن ، نرم افزارها و سخت افزارهای مخابراتی و ارتباطی ، وسائل و تجهیزات انتقال و ادغام داده ها و گردآوری اخبار ، تجارت الکترونیک و کلیه صنایع، کالاها  و خدمات مرتبط به گروه و کارخانجات صنایع مخابرات عرضه و در معرض دید قرار می گیرد.

عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی شرکتها ، تولید کنندگان و متخصصین داخلی ، ارائه آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی در زمینه صنعت مخابرات، ارتباطات و اطلاع رسانی، ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان ،ایجاد فرصت برای ارتباط بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات، تشویق و ترغیب تولیدکنندگان داخلی برای رقابت پویا و تامین نیازمندیهای این صنعت ، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت ، توسعه صادر ات و اشتغالزائی؛ مهمترین اهداف برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تله کام 2014» است.

نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تله کام»، نمایشگاهی بین المللی و تخصصی است که از سال 1379 تاکنون 15 دوره آن توسط شرکت پالار سامانه با همکاری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران ، با  اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری و حمایت وزارتخانه ها، ارگانها  و سازمان های متولی صنعت مخابرات و ارتباطات کشور برگزار شده است.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی«ایران تله کام 2014» از 14 تا 17 مهرماه هر روز از ساعت 9 تا 16 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۷/۸

 

اتصال سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران به شبكه كشوري فيبر نوري از سوي دفتر فناوري اطلاعات انجام شد

به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه و به نقل از خبرگزاري موج، دكتر غلامرضا محمدخاني، مديركل دفتر فناوري اطلاعات و شبكه علمي كشور در اين خصوص گفت: لينک فيبر نوري سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران با ظرفيت 155مگابيت از مخابرات سعيدآباد تا محل سايت سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران برقرار شد و تجهيزات مورد نياز براي بهره‌برداري از اين لينک خريداري و نصب شد.
وي افزود: با وجود انتقال فيبر نوري تا محل سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران به دليل عدم اتصال سوي ديگر فيبر به شبکه کشوري، امکان بهره‌برداري از آن وجود نداشت.
دكتر محمدخاني با اشاره به تلاش‌هاي بي‌وقفه همكاران دفتر فناوري اطلاعات در خصوص پيگيري براي اتصال به اين شبكه اظهار داشت: با توجه به خصوصي‌شدن شرکت مخابرات و تغيير سياست‌ها، برقراري مجدد و اتصال به شبکه فيبر کشوري مسائل و مشکلات خاص خود را داشت که با تلاش همکاران دفتر فناوري اطلاعات، رايزني‌ها و پي گيري‌هاي انجام شده، پس از انجام امکان‌سنجي و آزمون‌هاي مورد نياز، فيبر سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران از طريق مرکز سعيدآباد به شبکه فيبر نوري كشور متصل شد.
وي يادآور شد: پس از آن تجهيزات مورد نياز در اين خصوص براي اتصال سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران خريداري و نصب شد و هم‌اکنون دوره تست براي برقراري ترافيک اينترانت بر روي اين فيبر درحال انجام است.

تاریخ انتشار : 1393/8/8

شاخص قیمت ارتباطات 0.7درصد کاهش یافت

طبق آمار بانک مرکزی، گروه ارتباطات توانست در شهریور ماه نسبت به ماه قبل، کاهش 0.7 درصدی قیمت را به ثبت رساند.

به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طبق آمار بانک مرکزی، شاخص قیمت‌ها در مجموع شهریور ماه نسبت به مرداد ماه سال جاری 1.4درصد افزایش داشته که در این میان در گروه ارتباطات و دخانیات کاهش قیمت به ثبت رسیده است.

طبق این گزارش، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در دو گروه رستوران و هتل و گروه مسکن، آب، برق و گاز بوده است. پس از آن گروه بهداشت و درمان و خوراکی ها و آشامیدنی ها قرار دارند.

کارشناسان معتقدند، واگذاری مجوزهای ارایه خدمات به مردم موجب رقابتی شدن فضاهای کسب و کار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارایه بسته های متنوع خدمتی به مشترکان از سوی اپراتورها موجب کاهش هزینه در این حوزه شده است.

تاریخ انتشار : 1393/7/8

پیام دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن تبریک این روز به همه مدیران و کارکنان این سازمان، رسالت سازمان فناوری اطلاعات را زمینه ساز توسعه پایدار در کشور، توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی همه آحاد جامعه از خدمات الکترونیکی دانست

 

به گزارش مرکز روابط عمومی تاویار محافظ پارسه و به نقل از واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متن پیام وزیر ارتباطات بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از آغاز ورود ارتباطات به کشور تا کنون شاهد تحولات عظیمی در این حوزه بوده ایم که به واسطه تغییر تکنولو‍ژی محقق شده و در این میان دو دوره تغییر از “سیستم های آنالوگ به دیجیتال” و تغییر از “سیستم های دیجیتال به سیستم های بر بستر IP” مهمترین آن ها را تشکیل می دهند.

این تغییرات موجب نفوذ روز افزون فناوری در تمامی لایه های زندگی روزمره مردم شده و تحولات شگرفی در ارائه خدمات به مخاطبان محقق کرده تا جایی که از این حوزه به عنوان  یک عامل اساسی و تعیین‌کننده برای جوامع بشری یاد می شود.

“گسترش سریع خدمات الکترونیکی و برنامه‌های کاربردی”، “به‌کارگیری شبکه‌های باندپهن”، “افزایش چشم‌گیر جریان اطلاعات” و “تقاضای روزافزون مصرف‌کنندگان برای دسترسی دائمی و فوری در هر زمان و مکان به خدمات حوزه ICT” تنها بخشی از اثرات دوره سیستم های مبتنی بر بستر IP محسوب می شود.

بدون شک توسعه اقتصادی،‌سیاسی،‌اجتماعی و فرهنگی جامعه نظیر شکوفایی کسب و کار،‌ایجاد اشتغال و توسعه عدالت اجتماعی بدون استفاده از فناوری اطلاعات و بسترهای فراهم شده در این حوزه میسر نیست و امروزه،‌ فناوری اطلاعات عرصه مشارکت همه آحاد کشور به خصوص زنان و جوانان را فراهم کرده که این مشارکت، ضمن رفع نابرابری ها وشکاف ها، زمینه بروز نوآوری ها و استعداد های ناب ایرانی را  که بستر حرکت از اقتصاد سنتی به اقتصاد مبتنی بر دانایی می باشد، ‌ایجاد کرده است.

بر همین اساس،‌ از حدود 20 سال پیش فعالیت هایی تحت عنوان گروه دیتا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده که بعد از یک دهه و با توجه به افزایش وابستگی به بهره گیری از حوزه ICT، این مجموعه فعالیت ها در قالب سازمانی با ماموریت های حاکمیتی، گسترده و حیاتی مبدل شد.

از آن زمان تاکنون، اگرچه اقدام های گسترده ای در کشور برای توسعه فناوری اطلاعات صورت گرفته اما طی یک سال گذشته از شروع فعالیت های دولت یازدهم، گام های بزرگی در این جهت برداشته شده است.

اهم مأموریت های تعریف شده در دولت تدبیر امید در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات به نوعی  در حوزه فناوری اطلاعات وتوسعه خدمات و محتوا است که در این خصوص میتوان به طراحی مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین برنامه وزارت ، طراحی برنامه توسعه دولت الکترونیکی، محوریت توسعه زیر ساخت های خدمات الکترونیکی حوزه سلامت،آموزش و تجارت، برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل بر بستر فناوری اطلاعات اشاره کرد.

همچنین، آغاز تلاش ها برای گذر ازIPV4  به IPV6 که با عملیاتی شدن آن تحول بزرگی در کشور رخ می دهد، توسعه نرم افزارهای بومی و تسهیل و توانمند سازی بازیگران عرصه  فعالیت های فناوری اطلاعات از دیگر تلاش های انجام شده در این حوزه محسوب می شود.

معتقدم فناوری اطلاعات زیر ساخت توسعه کشور است و در آینده ای نزدیک برنامه ها و فعالیت های این سازمان مهمترین مأموریت ها و فعالیت های عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را رقم خواهد زد و این سازمان به عنوان یکی از نهادهای کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ با همت و تلاش متخصصان و کارشناسان زبده خود می تواند علاوه بر ارتقاء رتبه جهانی ایران در شاخص های بین المللی این حوزه، فراهم کردن زمینه توسعه پایدار در کشور، توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی همه آحاد جامعه از خدمات الکترونیکی را محقق کند..

 بدینوسیله سالگرد تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران را به همه همکاران متخصص و متعهد این سازمان و همچنین جامعه فناوری اطلاعات کشور تبریک عرض می کنم و امیدوارم با تلاش همکاران زحمتکش سازمان فناوری اطلاعات و با حمایت سایر همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد اعتلای روزافزون این شرکت و توسعه خدمات فناوری اطلاعات ، به ولی نعمتان خود یعنی مردم فهیم، فرهیخته و ایثارگر کشور جمهوری اسلامی ایران باشیم.

محمود واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

7 مهرماه 1393

تاریخ انتشار : 1393/7/7

 

آخرین وضعیت شبکه ملی فیبرنوری/ ایجاد 62 هزار کیلومتر فیبرنوری تا سال 94

به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه و به نقل از خبرنگار مهر، گسترش شبکه ارتباطات کشور بر بستر فیبرنوری از جمله اهداف برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف کرده رشد 147 درصدی شبکه ملی فیبرنوری و رشد یکهزار و 242 درصدی شبکه ملی انتقال را محقق کند.

براساس این برنامه شبکه ملی فیبر نوری باید دارای 147 درصد رشد و توسعه شبکه ملی انتقال باید با یکهزار و 242 درصد رشد همراه باشد و توسعه شبکه ترانزیت ارتباطی نیز به 16 هزار و 700 درصد رشد برسد.

از این رو ظرفیت شبکه فیبر نوری که در ابتدای فعالیت دولت یازدهم 51 هزار و 400 کیلومتر بوده در حال حاضر به 56 هزار و 300 کیلومتر رسیده و قرار است در پایان سال 94 به 62 هزار کیلومتر برسد.

ظرفیت شبکه انتقال نوری نیز در ابتدای فعالیت دولت یازدهم 450 هزار کیلومتر بوده که این عدد در حال حاضر 540 هزار کیلومتر است و باید در پایان سال 94 به 3 میلیون و 400 هزار کیلومتر برسد.

توسعه ظرفیت شبکه IP داخلی از دیگر برنامه های توسعه زیرساخت ارتباطی کشور است که ظرفیت این شبکه در ابتدای فعالیت دولت، 624 گیگابیت بر ثانیه بوده که این میزان در حال حاضر یک هزار و 200 گیگابیت است و باید تا پایان سال 94 باید به 6 هزار گیگابیت افزایش پیدا کند و 6 برابر شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۷/۷

تقاطع‌های شهر یزد به فیبرنوری ارتقا یافت

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری یزد ضمن اعلام این خبر گفت به منظور استفاده بهینه از پروژه های سیستم صوتی، دوربین های نظارتی و چراغ های هوشمند تقاطع های شهر، بستر ارتباطی دکل های مخابراتی این تقاطع ها با شهرداری مرکز از بی سیم به فیبر نوری تغییر یافت.

مهدی فعالی ادامه داد با توجه به مشکلات امنیتی و مخابراتی ارتباط بی سیم و حساسیت کنترل تقاطع ها از مرکز کنترل ترافیک شهرداری یزد، تاکنون بستر ارتباط 18 تقاطع از 22 تقاطع موجود شهر تغییر یافته و عملیات اجرایی مابقی تقاطع ها نیز درحال اجراست.

فعالی خاطر نشان کرد جهت اجرای این پروژه مبلغی بالغ بر 800 میلیون ریال از محل درآمدهای عمرانی شهرداری هزینه شده است.

گفتنی است شهرداری یزد جزو نخستین شهرداری های کشور است که موفق به تجهیز کلیه تقاطع های شهر به سیستم های کنترل هوشمند ترافیک، دوربین های نظارت تصویری و سیستم های صوتی اخطار رانندگان شده است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۷/۷

۵۰ برند برتر دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیک دنیا

‘2013 ‘2012 شرکت کشور محصولات درآمد (میلیون دلار) رشد درآمد
۲۰۱۲ ۲۰۱۱ ۲۰۱۱-۲۰۱۲
۱ ۱ HONEYWELL آمریکا نظارت تصویری و حفاظتی ۲,۵۰۰ ۲,۴۰۰ ۴٫۲%
۲ ۲ BOSCH آلمان نظارت تصویری و حفاظتی ۱,۹۷۲٫۲ ۱,۹۲۳ ۲٫۶%
۳ ۳ SAFRAN فرانسه نظارت تصویری و حفاظتی ۱,۶۱۰٫۷ ۱,۲۵۸٫۵ ۲۸٫۰%
۴ ۵ HIKVISION چین نظارت تصویری ۱,۱۱۰٫۶ ۸۱۹٫۲ ۳۵٫۶%
۵ ۴ ASSA ABLOY سوئد کنترل تردد ۹۶۹٫۱ ۸۹۰٫۸ ۸٫۸%
۶ ۷ AXIS سوئد نظارت تصویری ۶۴۳٫۵ ۵۴۹٫۵ ۱۷٫۱%
۷ ۶ FLIR SYSTEMS آمریکا نظارت تصویری ۶۲۸ ۶۶۰٫۳ -۴٫۹%
۸ ۸ SAMSUNG TECHWIN کره جنوبی نظارت تصویری و حفاظتی ۶۰۳٫۶ ۵۷۶٫۷ ۴٫۷%
۹ ۱۰ DAHUA چین نظارت تصویری ۵۷۵٫۵ ۳۵۹٫۴ ۶۰٫۱%
۱۰ ۹ TYCO آمریکا نظارت تصویری و حفاظتی ۵۰۰ ۴۰۶ ۲۳٫۲%
۱۱ ۱۱ AIPHONE ژاپن کنترل تردد ۳۷۴٫۲ ۳۴۶٫۲ ۸٫۱%
۱۲ ۱۵ TKH GROUP هلند نظارت تصویری و حفاظتی ۲۳۴٫۴ ۱۵۵٫۱ ۵۱٫۱%
۱۳ ۱۴ NEDAP هلند نظارت تصویری و حفاظتی ۲۰۴٫۴ ۱۸۲ ۱۲٫۳%
۱۴ ۱۲ NICE SYSTEMS رژیم صهیونیستی نظارت تصویری و حفاظتی ۱۸۵٫۹ ۱۹۱٫۹ -۳٫۱%
۱۵ ۱۹ IDIS کره جنوبی نظارت تصویری ۱۳۷٫۱ ۱۳۱٫۵ ۴٫۲%
۱۶ ۱۳ RCG چین کنترل تردد ۱۳۱٫۸ ۱۷۸٫۶ -۲۶٫۲%
۱۷ ۳۵ INFINOVA آمریکا نظارت تصویری ۱۲۳٫۵ ۵۷٫۸ ۱۱۳٫۵%
۱۸ ۱۶ VERINT آمریکا نظارت تصویری ۱۱۹٫۵ ۱۳۸ -۱۳٫۴%
۱۹ ۲۲ VIVOTEK تایوان نظارت تصویری ۱۱۶ ۹۶٫۱ ۲۰٫۷%
۲۰ ۲۴ MOBOTIX آلمان نظارت تصویری ۱۰۸٫۵ ۹۷٫۳ ۱۱٫۵%
۲۱ N/A HITRON کره جنوبی نظارت تصویری ۱۰۵٫۲ ۱۱۰٫۸ -۵٫۱%
۲۲ ۲۱ OPTEX ژاپن دزدگیر ۱۰۰٫۶ ۸۱٫۹ ۲۲٫۸%
۲۳ ۳۲ AVIGILON کانادا نظارت تصویری ۹۷٫۷ ۵۸٫۵ ۶۷%
۲۴ ۱۸ TAMRON ژاپن نظارت تصویری ۹۲٫۹ ۸۳٫۳ ۱۱٫۶%
۲۵ ۲۰ AVTECH تایوان نظارت تصویری ۸۸٫۶ ۱۰۴٫۹ -۱۵٫۶%
۲۶ ۱۷ CNB کره جنوبی نظارت تصویری ۸۷٫۲ ۱۰۹٫۵ -۲۰٫۴%
۲۷ ۲۶ COMMAX کره جنوبی نظارت تصویری و کنترل تردد ۷۹٫۷ ۸۷٫۵ -۸٫۹%
۲۸ ۲۷ EVERFOCUS تایوان نظارت تصویری و حفاظتی ۷۶٫۲ ۸۰ -۴٫۸%
۲۹ ۳۰ KOCOM کره جنوبی نظارت تصویری و کنترل تردد ۷۵٫۰ ۷۲٫۹ ۲٫۹%
۳۰ ۳۳ SYNECTICS انگلستان نظارت تصویری ۷۴٫۵ ۵۷٫۹ ۲۸٫۷%
۳۱ ۲۹ NAPCO آمریکا نظارت تصویری و حفاظتی ۷۰٫۹ ۷۱٫۴ -۰٫۶%
۳۲ ۳۸ HDPRO کره جنوبی نظارت تصویری ۷۰٫۳ ۵۴٫۲ ۲۹٫۸%
۳۳ ۴۱ DYNACOLOR تایوان نظارت تصویری ۷۰٫۲ ۴۶٫۸ ۵۰%
۳۴ ۲۸ GEUTEBRUCK آلمان نظارت تصویری ۶۹٫۹ ۸۲٫۵ -۱۵٫۳%
۳۵ ۳۶ GEOVISION تایوان نظارت تصویری ۶۷٫۴ ۵۵٫۵ ۲۱٫۴%
۳۶ ۳۴ SIMONSVOSS آلمان کنترل تردد ۶۳٫۸ ۶۱٫۶ ۳٫۶%
۳۷ ۴۳ MILESTONE دانمارک نظارت تصویری ۵۶٫۶ ۴۷٫۴ ۱۹٫۴%
۳۸ ۳۹ FERMAX اسپانیا کنترل تردد ۵۱٫۹ ۵۲٫۵ -۱٫۲%
۳۹ ۴۰ VICON آمریکا نظارت تصویری ۴۹٫۷ ۴۷٫۲ ۵٫۲%
۴۰ ۴۷ SUPREMA کره جنوبی کنترل تردد ۴۶٫۷ ۳۷٫۵ ۲۴٫۵%
۴۱ ۴۲ INDIGOVISION انگلستان نظارت تصویری ۴۶٫۶ ۴۴٫۵ ۴٫۸%
۴۲ ۴۸ DALI چین نظارت تصویری ۴۴٫۴ ۳۷٫۶ ۱۷٫۹%
۴۳ ۴۴ C-PRO کره جنوبی نظارت تصویری ۴۱٫۱ ۳۹٫۳ ۴٫۵%
۴۴ ۴۵ ITX کره جنوبی نظارت تصویری ۴۰٫۶ ۳۸٫۹ ۴٫۶%
۴۵ ۳۷ YOKO تایوان نظارت تصویری ۴۰٫۱ ۵۳٫۰ -۲۴٫۳%
۴۶ ۴۹ WIN4NET کره جنوبی نظارت تصویری ۳۶٫۲ ۳۱٫۹ ۱۳٫۵%
۴۷ ۴۶ HI SHARP تایوان نظارت تصویری ۳۴٫۱ ۳۷٫۲ -۸٫۳%
۴۸ ۵۰ MAGAL رژیم صهیونیستی دزدگیر ۳۳٫۹ ۳۰ ۱۳٫۱%
۴۹ N/A HUNT تایوان نظارت تصویری ۲۸٫۷ ۲۷٫۶ ۴%
۵۰ N/A EVERSPRING تایوان دزدگیر ۲۵٫۴ ۲۲٫۸ ۱۱٫۲%

2 دوربین WDR تازه کمپانی VIVOTEK

کمپانی Vivotek دوربین های باکس IP8155HP و IP8165HP را با نرخ برداشت تصویر ۶۰ فریم برثانیه، به بازار عرضه کرد.

IP8155 Hp رزولوشن ۱٫۳ مگاپیکسلی دارد و IP8165 Hp با رزولوشن ۲ مگاپیکسل به برداشت تصاویر می پردازد.

هر دو این دوربین ها دارای لرزشگیر الکترونیکی EIS و قابلیت WDR هستند. ویوتک در مدل ۲ مگاپیکسلی از WDR Pro و در مدل ۱٫۳ مگاپیکسلی از WDR ProII استفاده کرده است.

همانطور که می دانید، تصویر WDR از ترکیب همزمان ۲ تصویر (از نقاط تیره و روشن) شکل می گیرد. در فناوری WDR ProII، ویوتک از ترکیب ۴ تصویر برای دستیابی به تصاویر ایده آل در محیط های با کنتراست بالا استفاده کرده است.

کیفیت تصاویر WDR مدل ۸۱۵۵HP معادل ۱۴۰db و مدل ۸۱۶۵HP معادل ۱۰۰db است.

سنسور تصویر جدید و سیستم کنترل نویز ویوتک باعث شده تصاویر مناسبی را در فضاهای کم نور شاهد باشیم. برای اطمینان از برداشت بهترین تصاویر در تمامی شرایط نوری و محیطی، هر دو این دوربین ها به همراه لنز موتورایز چند مرحله ای P-IRIS عرضه شده اند.

برای سهولت مشخص کردن منطقه فوکوس این دوربین ها به هنگام نصب، یک ریموت مخصوص (البته بصورت آپشن) ارائه می شود که Remote Back Focus یا باختصار RBF نام دارد و بسیار کار راه انداز است!

قیمت ویوتک IP8155HP با لنز موتورایز ۸~۲٫۸ میلیمتر P-IRIS حدود ۵۳۷ دلار و قیمت ویوتک IP8165HP با همین لنز ۵۸۱ دلار می باشد.

منبع : دوربین اینفو

دوربین استارلایت ۸۰۰۰MP بوش

کمپانی بوش از دوربین تحت شبکه جدید خود با نام DINION IP StarLight 8000 MP رونمایی کرد.

DINION IP starlight 8000 MP

استارلایت ۸۰۰۰ اِم پی یک دوربین ۵ مگاپیکسلی است که در شرایط نوری بسیار ضعیف، یعنی شرایطی که دوربین های دیگر تصاویر سیاه و سفید تولید می کنند، قادر به ارائه تصاویر کاملا رنگی است.

در واقع این اولین دوربینی است که در تاریکی و بدون استفاده از سنسور مادون قرمز و لامپ های مرسوم LED، تصاویر رنگی ارائه می کند. همچنین در تاریکی مطلق و در شرایطی که دوربین های صنعتی دیگر، قادر به ارائه تصویر نیستند، استارلایت ۸۰۰۰MP تصاویر سیاه و سفید ارائه می کند. 

فناوری انحصاری بوش موسوم به iAE یا نمایش خودکار هوشمند، باعت شده که دوربین به سرعت خود را با تغییر شرایط نوری محیط هماهنگ نماید تا خیال کاربران از دسترسی به تصاویر باکیفیت طی ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته راحت باشد.

این دوربین در شرایط نوری ۰٫۰۱۲۱ لوکس، تصویر ۵ مگاپیکسل رنگی با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه و در ۰٫۰۰۸۲۵ لوکس نوری، تصویر ۲ مگاپیکسل رنگی با نرخ ۳۰ فریم ارائه می نماید.

استارلایت ۸۰۰۰MP با اتکا به سنسور تصویر جدید و لنز قدرتمند خود و سیستم هوشمند حذف دینامیک نویز موسوم به IDNR، تصاویر با درصد نویز بسیار پایین ارائه می کند که در قیاس با رقبا، حجم بسیار کمی نیز برای ذخیره سازی نیاز خواهد داشت.

با اتکا به این نوآوری ها، دغدغه کاربران نسبت به ناکارآمدی دوربین ها در نواحی با شرایط نامساعد نوری مانند پارکینگ ها، انبارها و پروژه های شهری بطور کامل برطرف می گردد.

در حال حاضر قیمت بوش Starlight 800 MP حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد.

منبع : دوربین اینفو

دوربین ها و DVRهای آنالوگ ۱۲۸۰H سامسونگ با رزولوشن ۱۰۰۰ تی وی لاین

سامسونگ تکوین از سری Beyond شامل دوربین ها و دی وی آر های ۱۲۸۰H با کیفیت تصویر ۱۰۰۰ TVLine رونمایی کرد.

سری «بیاند» بمعنی «فراتر» جدیدترین نوآوری سامسونگ در زمینه انتفال تصاویر HD در بستر کابل کواکسال (در لفظ عام، کواکسیال) می باشد که کیفیتی فراتر از تصاویر ۹۶۰H ارائه می دهد.

تا قبل از ارائه این سری، محصولات ۹۶۰ اِچ از هایک ویژن و داهوا حرف اول را در بازار دوربین های آنالوگ HD می زدند اما هم اکنون سری Beyond با کیفیت ۱۲۸۰ اچ و رزولوشن ۱۰۰۰ تی وی لاینِ واقعی، قدرتمندترین کیفیت در تصاویر آنالوگ بشمار می رود.

برای تکمیل قدرت این دوربین ها، DVRهای ۴، ۸ و ۱۶ کانال سری بیاند نیز با توان ذخیره تصاویر ۱۲۸۰H ارائه شده اند.

مدیر محصولات سامسونگ تکوین در اروپا آقای Tim Biddulph در اینباره گفت :

_  ما سری Beyond را با کیفیت ۱۲۸۰H و شامل دوربین ها و DVRهای مختلف برای آن دسته از کاربران که مشتاق تصاویر باکیفیت در بستر آنالوگ هستند، عرضه کرده و تعهد خود را نسبت به این دسته از مشتریان اثبات نمودیم. با اینکه حرکت به سمت دوربین های تحت شبکه اجتناب ناپذیر است، اما هنوز کاربران بسیاری با رضایت کامل از دوربین های آنالوگ استفاده می کنند و نیاز به کیفیت تصویر بالاتری برای ارتقاء سیستم های خود دارند. نکته ارزنده سری Beyond در این است که با سیستم های قدیمی آنالوگ کاملا سازگار است و کاربران نیازی به تعویض دوربین های قدیمی خود نخواهند داشت.

دوربین های سری بیاند با قیمت های متنوع و رقابتی عرضه شده اند که برای بسیاری قابل دستیابی است.

کیفیت WDR این دوربین ها ۱۲۰db است که بالاترین مقدار برای دوربین های آنالوگ می باشد. نسخه چهارم سیستم کاهش نویز سامسونگ موسوم به SSNR IV، سیستم ضد مه و غبار و همچنین نسخه بروز شده آنالیز هوشمند تصاویر، از ویژگی های اصلی این دوربین ها بشمار می رود.

منبع : دوربین اینفو

2 دوربین بولت تحت شبکه جدید سونی

کمپانی سونی ۲ دوربین بولت دید در شب SNC-EB602R و SNC-EB632R را به سری دوربین های جان سخت خود اضافه کرد.

هر دو این دوربین ها به موتور پردازش تصویر معروف و قدرتمند IPELA و سنسور تصویر Exmor CMOS سونی مجهز هستند.

سخت افزار قدرتمند و فناوری اختصاصی WDR سونی، توانایی بالایی به این دوربین ها حتی در شرایط نامتعادل نوری و محیطی بخشیده است. کیفیت تصاویر WDR دوربین ها ۱۳۰db می باشد. حساسیت بالای سنسور Exmor سونی نیز برداشت تصاویر کم نویز را در فضاهای کم نور تضمین می کند.

دوربین SNC-EB632R در حداقل نور ۰٫۱ لوکس، تصاویر رنگی باکیفیت Full HD با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه ثبت می کند. دوربین SNC-EB602R توانایی بیشتری در برداشت تصاویر رنگی مطلوب در نور کم دارد و در حداقل نور ۰٫۰۵ لوکس به ثبت تصاویر می پردازد، البته با رزولوشن پایینتر ۷۲۰P.

قدرت پرتاب IR نیز در مدل SNC-EB602R حدود ۲۵ متر و در مدل SNC-EB632R درحدود ۳۰ متر می باشد.

هر ۲ دوربین دارای استاندارد IP66 هستند و توانایی های خود را در محدوده دمای ۳۰- تا ۵۰+ درجه سانتی گراد حفظ می کنند. امکان حذف لرزش و تکان از تصاویر نیز از دیگر فناوری های بکار رفته سونی در این دوربین ها است.

ریکی نیشیمورا مدیر راهکارهای حفاظتی سونی در منطقه آسیا اقیانوسیه می گوید :

_  چالش اصلی دوربین های Outdoor، نبود نور مناسب دائمی و شرایط جوی نامتعادل است. ما در این ۲ دوربین، میزبان جدیدترین و قدرتمندترین فناوری های این کلاس هستیم که بدون توجه به شرایط محیطی، بهترین و واضح ترین تصاویر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

از دیگر فناوری های بکار رفته در این دوربین ها، می توان به سیستم حذف نویز اختصاصی سونی XDNR و سیستم آنالیز هوشمند تصویر DEPA، اشاره کرد.

منبع : دوربین اینفو

وایزنت ۳ سامسونگ تکوین برنده جایزه نوآوری ارزشمند ۲۰۱۴ گردید

موسسه انگلیسی Benchmark Magazine متولی برگزاری و انتخاب جایزه سالانه Rewarding Innovation Award، پلنفرم متن باز Wise NetIII سامسونگ تِکوین را بعنون برنده این جایزه در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد.

وایزنت۳ سامسونگ در راه این عنوان رقبای بسیار قدرتمندی را از کمپانی های اکسیس، بوش، هانیول، داهوا، هایک ویژن و… پشت سر گذاشت.

پیتر اینسوِرث مدیر بازاریابی و فروش سامسونگ در اروپا بعد از دریافت این جایزه گفت :

_  با افتخار و به نمایندگی از مهندسین سامسونگ که این پلتفرم قدرتمند را طراحی کرده اند، این جایزه را دریافت کردم. طیف وسیعی از دوربین های تحت شبکه سامسونگ شامل دوربین های صنعتی و دام از رزولوشن ۱٫۳ تا ۳ مگاپیکسل از پردازنده قدرتمند WiseNetIII بهره می برند و این موضوع نشان دهنده کیفیت بسیار بالای این محصولات است. واقعا رضایت بخش است که متخصصان نصب و فروش صاحب نام هیئت داوران، وایزنت ۳ را واجد صلاحیت دریافت این عنوان دانستند.

خوشبختانه دوربین های ۱٫۳ و ۲ مگاپیکسلی مجهز به این پردازنده در بازار کشورمان موجود بوده و در دسترس کاربران قرار دارند.

منبع : دوربین اینفو

دوربین های سری F کمپانی AXIS مخصوص دستگاه های خودپرداز ATM

کمپانی سوئدی AXIS مخترع اولین دوربین تحت شبکه و دارنده رتبه ششم رنکینگ جهانی، از دوربین های جدید سری F مخصوص دستگاه های خودپرداز بانکی و نظارت تصویری مخفی، رونمایی کرد.

دوربین های پین هول سری F علیرغم ابعاد بسیار کوچک به قابلیت هایی چون رزولوشن Full HD 1080P و WDR مجهز شده اند.

نصب و کاربری این دوربین ها نیز بسیار ساده است و نیاز به دانش و توانایی خاصی ندارد و از این نظر بسیار کاربرپسند طراحی شده اند.

اریک فرانلید مدیر محصولات اکسیس در مورد این سری جدید می گوید :

_  دوربین های سری F انعطاف پذیری و بازدهی بالایی را حتی در کنتراست زیاد ( محیط های با تضاد نوری شدید) ارائه می دهند. این دوربین ها بر اساس دوربین کانسپت P12 طراحی شده اند و ما برای عرضه این سری، به فیدبک و نظرات مشتریانمان در مورد P12 بسیار توجه داشته ایم تا دوربین هایی بی عیب و نقص به دست کاربران برسد.

کانسپت P12

دوربین های سری F با لنزهای متفاوت برای شرایط مختلف برداشت تصویر عرضه شده اند. پردازش تصاویر توسط پردازنده F41 اکسیس صورت می گیرد. اسلت کارت حافظه بر روی آنها فراهم شده و امکان انتخاب دوربین ها با کابل استاندارد ۳ و یا ۱۲ متری نیز وجود دارد.

آقای فرانلید در توضیح قابلیت نصب و مخفی سازی این سری می گوید :

_  اندازه کوچک دوربین ها امکان نصب در هر محلی را فراهم نموده است، از دیوار و سقف گرفته تا قاب درب ها و آسانسورها. تنوع این سری، انعطاف پذیری بالایی به کاربران ما می بخشد.

لنز این دوربین ها ضد لرزش و ضد شوک است و می توان از آنها در داخل یا بیرون خودروهای اورژانس و پلیس بهره برد.

منبع : دوربین اینفو

سنسور DIS در دوربین مداربسته

سنسور DIS چیست؟ تفاوت سنسور DIS با سنسورهای CCD و CMOS در کجاست؟ کدامیک از این سنسورها مناسبتر هستند؟

اینها سوالاتی هستند که این روزها بسیاری از کاربران و خریداران دوربین های مداربسته آنالوگ از فروشندگان این سیستم ها می پرسند و جواب دقیق و مناسبی دریافت نمی کنند!

به تازگی در برخی از سایت های فروش دوربین فارسی زبان، مطالبی در این مورد درج شده که در واقع تعریفِ تبلیغی از DISهای تولیدی کمپانی HIKVISION چین است و این کمپانی آن را برای تبلیغ محصولات تولیدی خود در سایتش قرار داده است!

DIS یا همان Digitall Image System نسخه جدیدی از سیستم پردازش تصویر است که توسط کمپانی هایک ویژن ابداع شده و یک SOC (سیستم بر روی چیپ) است که سنسور تصویر جزیی از آن است.

SOC یک مجموعه تقریبا کامل شامل بورد کامل، پردازنده ها و سنسور تصویر است که کار کمپانی های تولیدکننده را بسیار ساده کرده است و از نظر هزینه نیز بسیار بصرفه است، چرا که دیگر نیازی نیست خود آن را تولید کنند. مانند SOC های موبایل کمپانی کوالکام که در بسیاری از اسمارت فون های اندرویدی و ویندوزی استفاده می شوند.

در DIS از نسخه ارتقا یافته سنسور CMOS استفاده شده است. مشکل اساسی سنسورهای قدیمی CMOS، عدم توانایی آنها در ارائه تصاویر مطلوب در فضاهای با نور کم و عدم ارائه قابلیت WDR به دلیل پردازش ضعبف تصاویر بر روی آنها بود.

در CMOS پردازش تصاویر بر پایه Interlace صورت می گرفت که در DIS دیجیتالیزه شده و بصورت Progressive پردازش می شود.

progressive-scan-doorbin.info

به همین دلیل نویز تصاویر بسیار کمتر شده و حتی در فضاهای با نور کم نیز شاهد تصاویر مطلوب تری هستیم.

مشکل تصویربرداری در فضاهای دارای تضاد نور نیز بصورت دیجیتالی تا حدی برطرف شده و شاهد WDR دیجیتال موسوم به DWDR بر روی برخی از دوربین های DIS هستیم. (در مقاله ای جداگانه به بررسی DWDR و مقایسه آن با WDR خواهیم پرداخت.)

بعد از هایک ویژن، کمپانی هایی نظیر داهوا نیز SOC های اختصاصی DIS خود را عرضه کردند. داهوا نام سیستم خود را HDIS گذاشت تا هم نسبت به هایک ویژن متمایز باشد و هم شنونده را کمی به اشتباه بیندازد که «DIS تولیدی داهوا کیفیت بالاتر در حد تصاویر HD ارائه می دهد»! درحالی که تفاوت خاصی وجود ندارد.

نکته جالب توجه سوء استفاده تولیدکنندگان بی نام نشان کشور چین از DIS است. درحالی که بالاترین رزولوشن عرضه شده توسط داهوا و هایک ویژن حدود ۷۵۰ TVLine است، شاهد دوربین های ۸۰۰، ۹۰۰ و حتی ۱۲۰۰ TVLine در دوربین های درجه ۲ و درجه ۳ چینی هستیم!

منبع : دوربین اینفو

هارد دیسک بنفش وسترن دیجیتال مخصوص دوربین مداربسته

کمپانی Western Digitall از جمله تولیدکنندگان بزرگ هارد دیسک است و سیستم های ذخیره ساز این کمپانی جزو بهترین های بازار به شمار می روند.

این کمپانی هارد دیسک های خود را با رنگ های مختلف برای مصارف مختلف تولید و نشانه گذاری می کند. تاکنون ذخیره سازهای WD در رنگ های سبز (کم مصرف)، سیاه (بالاترین کارایی در مجموع)، آبی (استاندارد) و قرمز (برای ذخیره تصاویر با نرخ فریم بالا) به بازار عرضه شده اند.

جدیدترین نوآوری WD در عرصه ذخیره سازها «هارد دیسک بنفش» نام دارد که در نمایشگاه IFSEC 2014 لندن معرفی شد. این هارد دیسک در ظرفیت های ۱ تا ۴ ترابایت و مخصوص سیستم های مداربسته و نظارت تصویری طراحی شده است.

1

به گفته WD، هارد دیسک بنفش ۳ مزیت نسبت به بقیه انواع هارد دارد که آن را به بهترین انتخاب برای استفاده در سیستم های نظارت تصویری تبدیل می نماید.

3

ضمنا این هارد دیسک مجهز به یک پوشش شفاف است که سبب می شود بیننده بتواند مکانیزم کار هارد دیسک را مشاهده کند.

هدف WD از معرفی هارد بنفش در IFSEC 2014، جلب نظر و همراهی تولیدکنندگان بزرگ سیستم های نظارت تصویری برای استفاده از این هارد در محصولاتشان و یا حداقل توصیه آنها به استفاده از آن بوده است. چرا که در غیر این صورت امیدی به موفقیت این محصول نخواهد بود.

در واقع کاربران معمولی اهمیت چندانی به کارایی و توانایی هارد دیسک ها نمی دهند و در بسیاری از کشورها حتی از این موضوع اطلاع ندارند! بنابراین همراهی کمپانی های بزرگ سیستم های نظارت تصویری برای موفقیت هارد بنفش، حیاتی است.

گذر زمان نشان خواهد داد که محصول جدید WD تا چه حد در جلب نظر کمپانی های مختلف موفق بوده است.

منبع : دوربین اینفو

رفع آسیب‌پذیری سوییچ‌های IBM

IBM به‌تازگی دسته‌ای از آسیب‌پذیری‌های سوییچ‌های1KVM خود را وصله کرده است که در صورت وصله نشدن، مهاجم می‌تواند از این آسیب‌پذیری‌های سوء‌استفاده کند و ممکن است بتواند به هر سامانه‌ای که به این سوییچ‌ها متصل است، دست‌رسی پیدا کند. 
آسیب‌پذیری‌های در کنسول مدیریتی عمومیِ2 سوییچ‌های صفحه‌کلید، ویدئو و موشواره‌ی IBM یا KVM که امکان مدیریت از راه دور کارگزار‌ها، مسیر‌یاب‌ها و … را برای کاربر نهایی ایجاد می‌کند، وجود دارد. هر دو نسخه‌ی GCM16 و GCM32 که سفت‌افزار‌های نسخه‌ی 1.20.0.22575 و قدیمی‌تر را اجرا می‌کنند باید به نسخه‌ی جدید‌تر به‌‌روز شوند. 
IBM در توصیه‌نامه‌ای که اخیراً منتشر کرده است، سه آسیب‌پذیری با شناسه‌های CVE-2014-3081 ،CVE-2014-3085 و CVE-2014-3080 را در محصول مذکور را وصله کرده است، خطرناک‌ترین آسیب‌پذیری در صورتی که با موفقیت سوء‌استفاده شود، ممکن است قابلیت اجرای کد از راه دور را برای مهاجم فراهم کند. 
دومین آسیب‌پذیری در صورتی که با موفقیت سوء‌استفاده شود، به مهاجم امکان خواندن تمام پرونده‌ها را در سامانه‌ی قربانی فراهم می‌دهد و آخرین آسیب‌پذیری نیز توسط بازدید از یک آدرس مخرب URL در رایانه‌ی قربانی مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرد و امکان اجرای اسکریپت مخرب در مرورگر قربانی را برای مهاجم فراهم می‌کند. 
محقق امنیتی به نام Alejandro Alvarez Bravo از سه ماه پیش آسیب‌پذیری‌های مذکور را کشف و گزارش داده بود، اما وصله‌های مذکور هفته‌ی گذشته ارائه شده‌اند. این محقق هشدار داده است که آسیب‌پذیری‌های مشابه در سوییچ‌های KVM شرکت Dell نیز وجود دارد که جزییات آن پس از انتشار وصله ارائه خواهد شد. 
به‌هر حال IBM هشدار داده است که سوییچ‌هایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر سفت‌افزار مذکور استفاده می‌کنند، نسخه‌ی جدید‌تر 1.20.20.23447 را دریافت و نصب کنند. 

رفع آسیب‌پذیری‌های محصولات اسکادای اشنایدرالکتریک

چندین   آسیب‌پذیری وصله‌نشده که از راه دور قابل سوء‌استفاده می‌باشند در برخی   محصولات اسکادای اشنایدرالکتریک  وجود دارد که یکی از آن‌ها می‌تواند منجر به خاموشی کارگزار اسکادا شود و یک آسیب‌پذیری دیگر نیز برای مهاجم امکان   دست‌رسی به داده‌های حساس را فراهم می‌کند. 
این   آسیب‌پذیری‌ها در نسخه‌های StruxureWare SCADA Expert ClearSCADA وجود   دارد، این محصول یک سکوی نرم‌افزاری است که برای مدیریت از راه دور   سامانه‌های زیرساخت‌های حساس به کار گرفته می‌شود. 
تمام   نسخه‌هایی این محصول که قبل از سپتامبر ۲۰۱۴ منتشر شده‌اند نسبت به حملات   Cross-site Request Forgery آسیب‌پذیر هستند، مهاجم برای سوء‌استفاده از   آسیب‌پذیری  باید به نحوی کاربر با دست‌رسی مدیریتی را مجبور به ورود به   حساب کاربری با استفاده از واسط WebX کند، سپس مهاجم می‌تواند کارگزار   ClearSCADA را خاموش کند. بنابراین مشخص است که مهاجم باید با روش‌های  مهندسی اجتماعی ابتدا کاربر را ترغیب کند تا از واسط WebX استفاده کند. 
هم‌چنین  همان‌طور که مطرح شد آسیب‌پذیری دیگری وجود دارد که به مهاجم امکان دور  زدن احراز هویت را می‌دهد و سپس مهاجم می‌تواند به اطلاعات حساس دست‌رسی  پیدا کند. درواقع یک کاربر با حساب کاربری مهمان در پیکربندی پیش‌فرض قادر  به دست‌رسی فقط خواندنی به پایگاه‌داده است، این مسئله برای ساخت کاربر  جدید درنظر گرفته شده است، اما به اندازه‌ی کافی در یک محیط صنعتی من نیست و  ممکن است همین کاربر مهمان بدون اطلاعات حساب‌کاربری به اطلاعات حساس  دست‌رسی پیدا کند. 
اشنایدر الکتریک به کاربان توصیه کرده است که تمام کاربران ClearSCADA از واسط‌های امن استفاده کنند، تنظیمات امنیتی پایگاه‌داده که به صورت پیش‌فرض تعبیه شده است باید به نحوی تغییر کند که مجوز‌های دست‌رسی را به حداقل کاهش دهد. 
محصولات زیر از این شرکت دارای آسیب‌پذیری‌های ذکر شده می‌باشند: 
  • ClearSCADA 2010 R3 (build 72.4560),
  • ClearSCADA 2010 R3.1 (build 72.4644),
  • SCADA Expert ClearSCADA 2013 R1 (build 73.4729),
  •  SCADA Expert ClearSCADA 2013 R1.1 (build 73.4832),
  • SCADA Expert ClearSCADA 2013 R1.1a (build 73.4903),
  • SCADA Expert ClearSCADA 2013 R1.2 (build 73.4955),
  • SCADA Expert ClearSCADA 2013 R2 (build 74.5094),
  •  SCADA Expert ClearSCADA 2013 R2.1 (build 74.5192),
  •  SCADA Expert ClearSCADA 2014 R1 (build 75.5210).

راهکار انتقال توان در شبکه های مسی و فیبر نوری

به گزارشتاویار محافظ پارسه ، فناوریPoE که روی بسترHybrid Fiber پیاده سازی شده است، امکان انتقال اطلاعات و توان مصرفی را به طور همزمان و از طریق یک فیبرنوری امکان پذیر می سازد.
این راهکار فناورانه که بیشتر روی بستر مبتنی بر استاندارد IEEE802.3 متداول است،برای مراکزی که امکان تامین کابل برق مجزا در آن ها دشوار است و فواصل بیشتر از 100متر باشد(نظیر دوربین های حفاظتی) و یا انتقال برق مصرفی با دشواری هایی روبرو است، انتخاب بسیار مناسبی است.
لزوم تامین برق تا فاصله دو کیلومتری و در مکان های بیرونی و باز و با درنظرگرفتن مواردی مانند ضدآب بودن تجهیزات، انتخاب های مدیران شبکه را محدود می کند. در نتیجه راهکارهایی که هم از استانداردهای مهم صنعت مانند IP66 پشتیبانی کنند و دارای توان خروجی بالا بین 65تا 120وات باشند و هم در دماهای مختلف و شرایط سخت آب و هوایی کارایی داشته باشند، با استقبال مدیران و کاربران روبرو خواهد شد.
تجهیزات PFE از لول وان که در چند رده مختلف طراحی و تولیدشده اند، پاسخگوی نیازهای فناورانه کاربران و مدیران شبکه هستند. به عنوان نمونه محصول PFE-1001T با دارابودن ورودی فیبرنوری Mbps10/100 و کابل مسی Mbps10/100 امکان انتقال داده ها با سرعت 100مگابیت، قابلیت نصب در کلیه مکانها، قابلیت انتقال توان مصرفی تا دو کیلومتر و امکان کار در دمای 50درجه را نیز داراست.

ابداع نوع جدید فیبرهای نوری توسط دانشمندان ایرانی

به گزارش تاویار محافظ پارسه ، آرش مافی، استادیار و سلمان کرباسی دانشجوی دکترای این دانشگاه از پدیده « جایگزیدگی اندرسون» برای ساخت یک فیبر نوری با یک ساز و کار قوی تفرق استفاده کردند که پرتو نور را در زمان عبورازمیان فیبرمی‌گیرد.
انتقال اطلاعات از طریق فیبرهای نوری رایج که در آن تنها یک شبکه فضایی از نور از میان فیبرعبور می‌کند، ستون فقرات اینترنت به شمار می رود. این در حالی است که به گفته مافی، این فیبرهای تک هسته ای به حد نهایی ظرفیت انتقال اطلاعات خود رسیده‌اند.
انتشار پرتوهای نوری متعدد در یک رشته از فیبر نوری یکی از راه حل‌های اصلی برای غلبه بر این محدودیت است. با کشف این دانشمندان می‌توان به این راه‌حل دست یابد.
این کار از قابلیت استفاده در ارتباطات پر سرعت و نسل آینده سیستم‌های تصویر برداری زیست پزشکی برخوردار است اما همچنین می‌تواند راه را برای کاربردهای بیشتر از جایگزیدگی اندرسون در فناوری باز کند.
این پدیده نام خود را از فیلیپ اندرسون، فیزیکدان آمریکایی گرفته که برای اولین بار به طور نظری مهار نادر الکترونها را در یک رابط بسیار بی‌نظم مشاهده کرد که در نهایت منجر به دستیابی اشتراکی وی به جایزه نوبل فیزیک در سال 1977 شد. اگرچه این پدیده هنوز در دست بررسی است.
طراحی فیبر مافی و کرباسی شامل دو ماده به طور تصادفی توزیع شده است که فوتونها را پراکنده می‌کنند.
درون بی‌نظم این فیبر باعث می‌شود که پرتو نور در حال عبور از میان فیبر دچار توقف جانبی شود. نور خروجی می‌تواند هرگونه تغییری در موقعیت نقطه ورود را در زمان حرکت در برش عرضی فیبر دنبال کند.
کرباسی اظهار کرد که محاسبات نظری وی نشان داده که طراحی فیبر مناسب می‌تواند از پدیده جایگزیدگی اندرسون بهره بگیرد.
وی افزود: ما فیبر خود را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که مکانهای فیزیکی بیشتری برای انتشار نور فراهم کرده است.
این محققان در حال حاضر در حال کار روی ساخت و انتقال تصاویر با استفاده از شیوه منحصربه فرد خود هستند.
مافی پیش از پیوستن به دانشکده مهندسی و علوم پایه دانشگاه ویسکانسین میلواکی در سال 2008 یک دانشمند ارشد پژوهش در شرکت کورنینگ بود که بزرگترین سازنده فیبرهای نوری جهان است. وی چندی پیش برنده جایزه شغل اولیه از بنیاد ملی علوم آمریکا شد.
کرباسی، محقق اول این پژوهش از سال 2009 با مافی در ویسکانسین میلواکی حضور داشته و تحصیل می‌کند. وی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در ایران دریافت کرده بود.
این پژوهش در مجله Optics Letters منتشر شده است.

پیشرفت ۹ درصدی طرح کلان شبکه ملی اطلاعات

چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بهره برداری از چهار پروژه ملی در این حوزه با حضور رئیس جمهور آغاز شد./ «من به عنوان رئیس جمهور از شرایط پهنای باند اینترنت در کشور راضی نیستم»، این سخن رئیس جمهور در چهارمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات بود./امروز می‌بینید که کشورهایی با چند هزار جمعیت و شهروند یک کشور را تشکیل داده‌اند اما گاهی یک شبکه بزرگ اجتماعی دارای میلیون‌ها کاربر است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جشنواره فاوا با بیان اینکه  من به عنوان رئیس جمهور از شرایط پهنای باند اینترنت در کشور راضی نیستم گفت: قرار ما با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که هرچه سریعتر به نسل سوم و چهارم برسیم و پهنای باند نه تنها برای منازل و تجارتخانه‌ها وسیع‌تر شود، حتی برای موبایل‌هایی که در اختیار مردم است این امر صورت بگیرد.

مدیر طرح کلان شبکه ملی اطلاعات با اشاره مشخصات این طرح گفت: طرح کلان ملی شبکه ملی اطلاعات تنها ۹ درصد پیشرفت کرده است و این در حالی است که برای تامین پهنای باند وسیع و نیز تامین زیرساخت کاربردهای متعددی الکترونیک نیاز داریم که زودتر این طرح به سرانجام برسد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از مهر، سید مجید نورحسینی مدیر طرح شبکه ملی اطلاعات در حاشیه همنشست طرح های کلان ملی در جمع خبرنگاران گفت: شبکه ملی اطلاعات به عنوان طرح کلان ملی با هدف ایجاد دانش و مهارت های فنی و نیز بومی سازی فناوری کلیدی به وجود آمده است. این طرح از سال 1391 آغاز به کار کرده که به دلیل مشکلات اجرایی از 36 ماه به 48 ماه طول کشیده است.

نورحسینی افزود: این طرح شامل 4 فاز است که فاز صفر آن مطالعات و تحقیقات بوده است که به طور کامل انجام گرفته است.

وی افزود: فاز اول شامل طراحی مفهومی و اجرایی محدود به نمونه های آزمایشگاهی بوده است که بیش از 90 درصد فاز اول انجام شده که البته فاز اول 10 درصد کل طرح را شامل می شود.

نورحسینی با بیان اینکه 9.2 درصد کل طرح پیش رفته است، گفت: بودجه مورد نیاز برای این طرح 27 میلیارد تومان بوده که تا الان 8 درصد بودجه به طرح اختصاص یافته است.

وی افزود: شبکه موجود در کشور هم اکنون به شدت وابسته به شبکه جهانی اینترنت است که مدیریت و حاکمیت این شبکه را در داخل کشور با مشکلاتی مواجه کرده است که این وابستگی علاوه بر هزینه های زیاد در کشور موجب شده از نظر پایداری و امنیت نیز غیرقابل اعتماد و در سطح پایینی از اطمینان پذیری قرار بگیرد.

نورحسینی در خصوص اینکه با اجرای این طرح شبکه یکپارچه قوی و سراسری در کشور ایجاد می شود، گفت: برای تامین پهنای باند وسیع و نیز تامین کننده زیرساخت کاربردهای متعددی نظیر دولت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، آموزش الکترونیکی و تمام خدمات الکترونیکی علاوه بر سرویس های سرگرمی و تفریحات را در سطح دنیا مطرح می سازد.

مدیر طرح شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: این طرح 4 فناوری کلیدی مورد نیاز اجرایی می شود و توسعه شبکه ملی اطلاعات در کشور در نهایت تامین کننده زیرساخت های ارتباطی باند وسیع بر مبنای شبکه فیبر نوری، اجازه ارسال تصویر دیتا و فایل های چند رسانه ای برای تمام مردم، فراهم کردن مرکز تبادل دیتا، اطلاعات بین اجزای مختلف شبکه و ذخیره اطلاعات و امکان جستجو و پیدا کردن خدمات روی شبکه است که این فناوری های کلیدی را بومی سازی می کند.

تفاوت‌ Wi-Fi و Wireless چیست ؟

این روزها دو واژه Wi-Fi و Wireless زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و بسیاری از کاربران هنگام خرید موبایل و مودم ADSL با آنها مواجه می شوند.

به گزارش تاویار محافظ پارسه اتصال به اینترنت به دو صورت با سیم و بی سیم انجام می شود که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.
 اتصال باسیم
انواع اتصال با سیم، ADSL ، کابل، و فیبر نوری می باشد. این نوع اتصال به اینترنت هم ارزان است و هم پرسرعت و غالبا در مکانهایی که امکان اتصال تجهیزات به وسیله سیم به سرویس دهنده اینترنت وجود دارد مانند خانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.
اتصال بدون سیم
این نوع اتصال در مکان های دور افتاده که امکان اتصال باسیم وجود ندارد استفاده می شود که در آن سرعت کمتر و محدودیت هایی نسبت به اتصال باسیم وجود دارد ولی در جایی که امکان اتصال باسیم نیست ممکن است بهترین راه همین باشد.
اینترنت بی سیم از سیگنال های تلفن همراه برای اتصال به اینترنت استفاده می کند و در دستگاه های قابل حمل استفاده می شود،همچنین فناوری های مختلفی در این نوع اتصال استفاده می شود که با نام های 3G و 4G یا اینترنت نسل سوم و چهارم شناخته می شوند. این نوع اتصال به اینترنت نسبت به اتصال با سیم، کندتر و گران تر است.
 وای-فای (Wi-Fi)
 وای- فای، مخفف عبارت Wireless Fidelity است و کارکرد آن مانند Bluetooth  است یا به عبارت بهتر یکی از استانداردهای Bluetooth به شمار می آید.
گفتنی است این نوع ارتباط  برای کاربران جذابیت بیشتری دارد چرا که بر پایه اینترنت بی سیم کار می کند و موجب می شود تا کاربران بتوانند در هر مکانی از طریق Laptop به اینترنت متصل شوند.
به عبارت دیگر  Wi-Fi  فناوری شبکه بیسیم است که برای اتصال رایانه ها و دستگاه های دیجیتالی از آن استفاده می شود.
در قدیم تنها راه اتصال رایانه ها به یکدیگر استفاده از کابل شبکه بود که علاوه بر زحمات زیاد، محدودیت های فیزیکی زیادی برای کاربران ایجاد می کرد اما به وسیله فناوری Wi-Fi می توان رایانه ها و دیگر دستگاه های دیجیتالی، مثل تلفن همراه، تبلت ، دوربین دیجیتال ، تلویزیون، چاپگر، و … را بدون سیم به یکدیگر متصل کرد و یک شبکه بی سیم ایجاد کرد.
برای ایجاد یک شبکه Wi-Fi غالبا از دستگاهی به نام Router استفاده می شود.اگر Router به اینترنت متصل شود می تواند اتصال اینترنت را در شبکه ای که خود ایجاد کرده به اشتراک بگذارد و دیگر دستگاه ها را نیز به اینترنت متصل کند.
اما نکته ای که در این قسمت قابل توجه است این است که مدیریت شبکه ای که توسط Router ایجاد می شود در دست صاحب دستگاه است و او می تواند برای اتصال به شبکه رمز تعیین کند و یا تنها به دستگاه های خاصی اجازه دسترسی به شبکه را بدهد.
Wireless
 Wireless تکنولوژی ارتباطی است که در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز، به جای سیم و کابل، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود.
از جمله این دستگاه ها می توان پیغامگیرها، تلفن های همراه، کامپیوتر های قابل حمل، شبکه های کامپیوتری، دستگاه های مکان یاب، سیستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد.
تکنولوژی Wireless به کاربر این امکان را می دهد تا با استفاده از دستگاه های متفاوت، بدون نیاز به سیم یا کابل و حتی در حال حرکت از امکانات مختلف استفاده کند.
شما می توانید ایمیل های خود را بررسی کنید، اجناس مورد نیاز را خریداری کنید و یا حتی برنامه تلویزیون مورد علاقه خود را تماشا کنید. حتی بسیاری از کارها از جمله مراقبت های پزشکی به تجهیزات Wireless نیاز دارند.
امکانات Wireless به شما کمک می کند تا تمامی کارهای خود را در حال حرکت به سادگی به روز رسانی کنید. تکنولوژیWireless هر روزه در حال گسترش است تا بتواند علاوه بر کاهش هزینه ها، به شما امکان کار راحت تر در هنگام حرکت را نیز بدهد.
در مقایسه با شبکه های سیمی، هزینه نگهداری شبکه های Wireless  کمتر است. شما می توانید از شبکه های Wireless برای انتقال اطلاعات از روی دریاها، کوه ها و… استفاده کنید و این در حالی است که برای انجام کار مشابه توسط شبکه های سیمی، کاری مشکلی خواهد بود.
امروزه بیشتر اسمارت فون ها قابلیتی دارند که علاوه بر اینکه به اینترنت بی سیم از طریق شبکه موبایل متصل می شوند،می توانند تبدیل به Router شوند و اینترنت را توسط شبکه Wi-Fi با دستگاه های دیگر به اشتراک گذارند. این قابلیت را می توانید با نام های Wi-Fi Tethering یا Wi-Fi Hotspot در تلفن همراه خود تنظیم کنید.