حمل و نقل زیرزمینی – مترو – دوربین مداربسته بوش

سیستم های راه آهن زیر زميني(مترو) اجزاي اصلي شبکه هاي حمل و نقل در سطح جهان بوده که اين کار را با جابجايي سريع و كلان مسافر در جوامع شهري در کشورهاي مختلف انجام مي دهند . فوايدي كه از حمل و نقل راه آهن زير زميني حاصل مي شود متنوع بوده و اساساً از كاهش در استفاده از اتومبيل و به تبع آن كاهش خطرات بهداشتي و زيست محيطي مرتبط با دود منتشره از اگزوزها ناشي مي شود . علاوه بر اين با كاهش تراكم و ايجاد راهها و اتصالات حياتي در حمل و نقل بين شهري ، راه آهن زير زميني كيفيت كلي سطح زندگي جوامع شهري را بهبود مي بخشد . با اين حال براي به حداكثر رساندن اثرات مثبت آن بر روي محيط زيست ، اين سيستم ها نياز به ايجاد يك محيط ايمن و بهداشتي براي مسافران و كاركنان اين سيستم دارند .
در ساختار حمل ونقل مترو مانند بیشترساختارها از قابلیتهای ايمني سيستم مديريت ساختمان (BMS) بهره مي گيرند . امر حفظ ايمني افراد و امنيت سيستمها با استفاده از فناوري نوين روز با دقت و سرعت زيادي انجام مي شود و به طور همزمان هزينه هاي اين سيستم ها نيز پايين مي آيد .
فاکتورهایی که برای ايمني افراد و امنيت سيستم ها در يک سيستم ايمني مبتني بر مديريت ساختمان موثر مي باشند ، عبارتند از :
– تلویزیون مدار بسته
– کنترل تردد بوسیله سیستمهای الکترونيکي
– کنترل دربها و گیتهای ورودی و خروجي
– سیستمهای اعلام و اطفاء حریق
– سیستم آسانسورها و پله برقی ها
– سیستم تهویه مطبوع
– سیستم برق اضطراری

در بخش حمل و نقل، سیستم های صوتی و پیجینگ نقش مهمی را ایفا می کنند. قدرت و کیفیت صدای این سیستم های باید به گونه ایی باشند که در شلوغی و ازدحام با وجود سر و صدای بیش از حد قابل شنیدن توسط کلیه افراد حاضر در سراسر ایستگاه مترو باشد. همچنین دوربین های نظارتی به کار رفته در ایستگاه های مترو باید از کیفیت بالای تصویر برخوردار باشند تا در ازدحام بیش از حد مسافران در ایستگاه ها، سوژه مورد نظر توسط اپراتور قابل شناسایی باشد.

سیستم نظارت تصویری پیشنهادی

Autodome IP 7000 HD

Part No. : VG5-7230-EPC4

DINION IP starlight 8000 MP

Part No. : NBN-80052-BA

FLEXIDOME IP dynamic 7000 VR

Part No. : NIN-932-V03IP