فرودگاه – دوربین مداربسته Bosch

امروزه فرودگاه ها به دلیل تردد بیشمار مسافران و بار در طی روز از چالش های امنیتی قابل توجهی برخوردار است. فرودگاه ها باید معیارهایی در زمینه امنیت، ارتباطات و اتوماسیون ساختمان را مد نظر داشته باشند. چالش های امنیتی شامل :

1) حفاظت از مسافران و کارکنان فرودگاه

2) جلوگیری از عملیات تروریستی اعم از : تهدید به بمب گذاری، حملات انتحاری، خرابکاری و ربودن هواپیما

3) برخورد با آتش سوزی و انفجار

4) مدیریت طیف گسترده ایی از دسترسی های مختلف

مدیریت موارد فوق یک وظیفه سخت و دلهره آور است، چرا که بسیاری از مناطق مختلف مانند : محیط پیرامون فرودگاه، پارکینگ، پایانه ها و دیگر امکانات مسافربری، محل فرود و توقف هواپیماها، فروشگاه، رستوران و ….. نیاز به بررسی مدام و دقیق دارند. راه حل های امنیتی Bosch این کمک را به مدیریت فرودگاه می کند که تمامی چالش های امنیتی در سرتاسر فرودگاه را به راحتی و با دقت بالا مدیریت نماید.

سیستم مدیریت تصاویر دوربین مداربسته Bosch قابلیت ضبط و مدیریت کلیه تصاویر با تمام جزئیات را دارا می باشند. دوربین های با کیفیت بالای بوش به طور مداوم نظارت دقیقی بر پاسپورت ها و مسافرانی که در حال حرکت و گذراندن وقت در محیط قرودگاه هستند دارد. دوربین های PTZ در تمام طول روز با امکان شناسایی افراد و قابلیت تعقیب هوشمند سوژه مورد نظر می تواند کمک شایانی به جلوگیری از خرابکاری ها کند. همچنین دوربین های Thermal در تمامی شرایط آب و هوایی با شناسایی حرکت افراد و جلوگیری از ورود به مناطق ممنوعه ضریب امنیت را در مناطق حساس بسیار بالا می برد.

کلیه سیستمهای ایمنی، نظارتی، ارتباطات و اتوماسیون ساختمان که در فرودگاه نصب شده است نیاز به یک مدیریت یکپارچه و هماهنگ دارند که این نیز خود یک چالش بزرگ محسوب می شود.

سیستم یکپارچه سازی بوش (BIS) یک سیستم مبتنی بر وب برای نظارت بر تمامی سیستم های ایمنی، نظارتی، ارتباطات و اتوماسیون ساختمان به صورت یکپارچه و هماهنگ می باشد. این سیستم شامل موارد ذیل می گردد :

مدیریت آلارم ها، تعیین دقیق محل آلارم بر روی نقشه، تخلیه، کنترل دسترسی، دوربین مداربسته، اعلان و اطفاء حریق و سیستم های اتوماسیون ساختمان

سیستم کنترل دسترسی تحت شبکه بوش یک نمونه عالی برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به مناطق محدود شده مانند محوطه و صحن فرودگاه می باشد. با این دستگاه امکان ثبت و ضبط کلیه اطلاعات افراد ورودی امکان پذیر می باشد.

فرودگاه به دلیل حجم بالای تردد و جابجایی بار در طی روز در خطر سرقت بار و اشیاء گران بها قرار دارد. بوش می تواند با سیستم های نفوذی خود (دزدگیر) کمک شایانی به کاهش این مورد در فرودگاه کند. این سیستم در مکان هایی مانند درب وردوی و خروجی و مکان های حساس محیطی ایمن را برای مسافران ایجاد می کند. این سیستم پس از مشاهده خرابکاری با خبردار کردن نزدیکترین دوربین و آلارم به اپراتور باعث آگاهی دادن به ماموران امنیتی فرودگاه و برطرف کردن مشکل می گردد.

سیستم صوتی و پیجینگ بوش برای مقابله با چالش های ایمنی و امنیتی یک ضرورت می باشد. از این سیستم برای اعلام اطلاعیه ها، اعلام پرواز های ورودی و خروجی، سیستم مدیریت فرود و پرواز هواپیما و …. استفاده می گردد.

یکی از مهم ترین سیستم های به کار رفته در فرودگاه ها، سیستم اعلان و اطفاء حریق می باشد.بوش برای این مقوله پنل های آتش مدولار و آشکارسازهای ایده آل را ارائه می دهد. ایمنی بالا به آلارم کاذب، معیارهای چندگانه هوشمند برای اطمینان اولیه از وجود آتش، تشخیص نهایی و اعلام به سیستم های هم ردیف خود شامل این سیستم می گردند.

سیستم نظارت تصویری پیشنهادی

Autodome IP 7000 HD

Part No. : VG5-7230-EPC4

AUTODOME IP 5000 IR HD

Part No. : NEZ-5230-IRCW4

DINION IP BULLET 5000 HD

Part No. : NTI-50022-A3

DINION IP starlight 8000 MP

Part No. : NBN-80052-BA

FLEXIDOME IP dynamic 7000 VR

Part No. : NIN-932-V03IP

VOT-320 Thermal IP Camera

VOT-320-V xL

کاتالوگ