آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته بوش

آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته بوش

آنالیز هوشمند تصاویر

آنالیز هوشمند تصاویر یکی از ابزارهای مهم برای بهبود سطح امنیت و در کنار آن بهبود کسب و کار می باشد. این عمل در واقع به عنوان “مغز” دوربین مداربسته Bosch می باشد که با استفادده از ابرداده ها برای اضافه نمودن حس و ساختار به ضبط تصاویر عمل می کند. در واقع هر دوربین تحت شبکه، هوشمند می گردد که باعث قابل درک شدن تصاویر و ارائه هشدارهای مربوطه به اپراتور در صورت تخطی از هرگونه عملکرد تعریف شده در آنالیزگر تصاویر می شود.

در دوربین مداربسته بوش ما بر این باوریم که هر کسب و کاری برای استفاده از این تکنولوژی در پی بهبود کسب و کار و بالا بردن سطح امنیت بدون نیاز به پرداخت وجوه اضافه، اجازه استفادده داشته باشد. به همین دلیل اکثر دوربین Bosch دارای قابلیت آنالیز هوشمند تصاویر به صورت استاندارد هستند. آنالیز هوشمند تصاویر یک راه حل ایده آل برای کسب و کارهای کوچک و متوسط،فروشگاه های خرده فروشی بزرگ، ساختمان های تجاری، انبارهای کالا و … می باشد. این در واقع بدین معناست که می توانید با بازیابی سریع اطلاعات از تصاویر ذخیره شده و سری هشدارهای سیستم، به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کنید. آنالیز تصویری هوشمند در این دوربین ها شامل مواردی مانند : شمارنده افراد(نرخ ورودی و خروجی به محل مورد نظر) ، اعلام هشدار تنظیم صف(به عنوان مثال در پای صندوق فروشگاه ها و مراکز خرید)، اجرای مقررات ایمنی و بهداشتی و … می باشد.

آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته Bosch برای تمامی مراکز مانند : فرودگاه ها، ساختمان های دولتی، مراکز کنترل ترافیک شهری، مرزها، مناطق و نفت و گاز و … برنامه های خاص خود را ارئه میدهد. در بوش امکان خطا در آنالیزگر تصاویر به نزدیک صفر رسیده است (شناسایی بین عوامل واقعی و طبیعی مانند : برف و باران، باد(تکان دادن درخت ها)، تگرگ و سراب) و این باعث افزایش قابلیت اطمینان در این قابلیت می گردد.

مدیریت اطلاعات

آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته بوش

ما در یک دنیای بسیار پیچیده و متصل به هم زندگی و کار می کنیم. در این وضعیت به یک رویکرد پیچیده برای امنیت داده ها نیاز است. بوش راه حل های end-to-end را پیشنهاد می دهد که هر چیزی از دوربین مداربسته، سرورها، کلاینت ها و دستگاه های ذخیره ساز گرفته تا پروتکل های شبکه و زیرساخت های استاندارد را تحت پوشش قرار می دهد. Bosch با استفاده از یک رویکرد چهار مرحله ایی امنیت داده ها را به سطح بالایی رسانده است

– با اعتبار دادن هر مولف در شبکه، یک ارتباط ایمن ایجاد می کنیم

– ما داده ها را با رمزگذاری در سطح سخت افزاری از دست هکرها ایمن می کنیم

– ما راه های آسان برای مدیریت سطح دسترسی ارائه می دهیم که این اطمینان حاصل گردد تا افراد مجاز به اطلاعات شما دسترسی دارند

– ما با راه حل های کلید در دست زیرساخت های ایمن و مطمئن را پیشنهاد می دهیم

مدیریت هوشمند داده ها

آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته بوش

پیشرفت های سریع در فناوری، صنعت نظارت تصویری را به سمت میدان داده های بزرگ سوق می دهد. رزولوشن بالاتر، نرخ فریم بالاتر، محدوده دینامیکی عالی، انالیز هوشمند تصاویر و حساسیت نور بهتر برای گرفتن تصاویری است که می تواند افراد یا اشیا را برای شواهد غیرقابل انکار – هرآنچه در روز یا شب است – تشخیص دهد. مقدار داده ها طی دقیقه افزایش می یابد. این داده های افزایش یافته باید به طور موثر در کنار هزینه های سرویس و نگهداری و تعمیرات بدون اینکه کیفیت تصویر را کاهش دهد یا آن را کم اهمیت تر سازد مدیریت شود. در مجموعه بوش با تکیه بر تخصص های داخلی ارائه کارآمدترین نرخ پهنای باند با کمترین نیازهای ذخیره سازی و فشار شبکه به عنوان یک هدف مهم در نظر گرفته شده است.

راه حل های مدیریت داده ایی بوش شامل :

– کاهش هوشمند نویزهای تصویری (IDNR)

– استریم هوشمند

– آخرین فرمت فشرده سازی H.265

– مدیریت ضبط تصاویر

صحنه های ساکن با کمترین و یا بدون هیچ گونه حرکتی بدون در نظر گرفتن زمان در طی روز نیاز به پهنای باند پایینی دارد. با تشخیص هوشمند بین نویز تصاویر و اطلاعات مربوطه مانند حرکت کردن، می توان میزان پهنای باند مصرفی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

– قابلیت IDNR باعث کاهش نویز تصاویر قبل از رمزگذاری می شود(Encoding)

– جریان هوشمند (Intelligent Streaming) تنظیمات رمزگذار را براساس سطح حرکت برای رسیدن به کارایی بیشتر بیت ها تنظیم می کند

– هر دو قابلیت هوشمند فوق باعث کاهش هوشمند نویز در هنگام گرفتن تصویر می شود

– پهنای باند مصرفی پایین به هیچ عنوان باعث خراب شدن کیفیت تصاویر نمی شود.

دوربین مداربسته بوش - آنالیز هوشمند تصاویر