تجزیه و تحلیل صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی

با صدا ببینید

تبدیل صدا به اطلاعات کاربردی

شاخصه (تجزیه و تحلیل صوتی)Intelligent Audio Analytics در دوربین مداربسته بوش به طور دقیق صداها را شناسایی و طبقه بندی می کند و در عین حال به طور دقیق جهتی را که صدا از آن منشا می گیرد، تخمین می زند. این هوش مصنوعی صوتی قدرتمند در دوربین مداربسته Bosch می‌تواند بین صداهای بی‌ضرر مانند درب های خودرو یا انفجار کامیون و تهدیدهای واقعی تمایز قائل شود، به تیم امنیتی شما کمک می‌کند تا هشدارها را تأیید کند و واکنش سریع و مناسب را برای نجات جان افراد تسهیل کند. تجزیه و تحلیل صوتی هوشمند مبتنی بر فناوری SoundSee ثبت شده توسط بوش است که توسط ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌شود، جایی که با تجزیه و تحلیل نویز دستگاه، خرابی‌های قریب‌الوقوع را شناسایی می‌کند – وقتی مشکلی در شرف وقوع است، می‌شنود.

چرا بوش؟

تجزیه و تحلیل صوتی

تشخیص بسیار قابل اعتماد

هنگام فیلتر کردن آلارم‌های کاذب از امضاهای صوتی مشابه یا نویزهای بلند، صداهای مربوطه را به دقت تشخیص می‌دهد.

با تکیه بر این فناوری می توانید هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و کارایی را بهبود بخشید زیرا پرسنل امنیتی فقط باید به حوادث واقعی پاسخ دهند.

افزایش آگاهی موقعیتی

با هماهنگ شدن دوربین بوش پانوراما مدل FLEXIDOME 5100i با تجزیه و تحلیل صوتی هوشمند، امنیت را تقویت کنید.

طبقه بندی صداها و تعیین جهت

دوربین مداربسته Bosch فورا نشانه های صوتی منحصر به فرد را تشخیص می دهد، آنها را طبقه بندی می کند و جهت صدا را تخمین می زند. گزارش دهی به مجریان قانون را سرعت می بخشد و زمان بیشتری برای پاسخ گویی فراهم می کند.

حریم خصوصی محافظت شده است

نیازی به ضبط صدا یا خروج صدا از دوربین نیست، زیرا تنها امکان بررسی طیف‌نگاری صدا وجود دارد و از حفظ حریم خصوصی اطمینان حاصل می‌شود.

یکپارچه سازی بی نقص

این شاخصه با نرم افزار مدیریت Bosch و سیستم های مدیریت تصاویر پیشرو برای انعطاف پذیری یکپارچه می شود.

در فضا اثبات شده است

سنسورهای SoundSee در ایستگاه فضایی بین‌المللی برای سنجش عملکرد سیستم و پیش‌بینی نیازهای تعمیر و نگهداری استفاده می‌شوند.

موارد کاربردی

تجزیه و تحلیل صوتی

فعال کردن زمان پاسخگویی سریعتر در نظارت شهری

وقتی یک تیراندازی وجود دارد، هر ثانیه مهم است. مجری قانون به محض شلیک گلوله باید بداند که تیرانداز کجاست. آنها باید وضعیت را ارزیابی کنند، خطرات را تعیین کنند و اقدامات فوری انجام دهند. در یک محیط شهری، صداهای رعد و برق مانند آتش بازی اغلب می تواند با شلیک گلوله اشتباه گرفته شود، یک سیستم ویدیویی را فریب می دهد تا یک اعلان هشدار برای مأموران اجرای قانون ارسال کند، که می تواند باعث اتلاف شدید وقت افسر و استفاده ناکارآمد از منابع بخش شود. آشکارسازهای صوتی با استفاده از شبکه‌های عصبی عمیق، رویدادهای صوتی را شناسایی می‌کنند و در عین حال نکات مثبت کاذب را نادیده می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند فقط بر روی تهدیدات واقعی تمرکز کنید.

ایجاد محیط های آموزشی ایمن تر

خشونت با اسلحه و تیراندازی در مدارس یک اپیدمی منحصر به فرد آمریکایی است. وزارت امنیت داخلی گزارش می دهد که موقعیت های تیراندازی فعال اغلب در عرض 10 تا 15 دقیقه قبل از رسیدن مجری قانون به پایان می رسد. زمان پاسخگویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به خصوص زمانی که مربوط به مدارس باشد. تشخیص شلیک گلوله در سیستم‌های زنده به امنیت مدرسه و پلیس کمک می‌کند تا به تیراندازان فعال سریع و مناسب پاسخ دهند.