کاربردهای آنالیز هوشمند تصاویر

کاربردهای آنالیز هوشمند تصاویر

آنالیز هوشمند تصاویر در دوربین مداربسته بوش یک استراتژی مهم است که به طور قابل توجهی سطوح امنیت را بهبود می بخشد. اما از آنجایی که می‌تواند انواع آمار را در قالب ابرداده ارائه دهد، دوربین‌ بوش دارای آنالیز هوشمند تصاویر نیز امکان تجزیه و تحلیل صحنه‌ها را به دلایلی فراتر از امنیت فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، برای اتخاذ تصمیمات تجاری هوشمندانه، کاهش هزینه ها و افزایش کارایی با بازگشت سرمایه که می تواند از طریق نتایج ملموس تجاری اندازه گیری شود.

راه حل های آنالیز هوشمند تصاویر بر اساس کاربرد

1) منطقه پارک ممنوع

آنالیز هوشمند تصاویر - پارک ممنوع

هنگام پارک کردن شخصی در یک منطقه پارک ممنوع، مقررات ایمنی را با دریافت هشدار اجرا کنید.

2) مسدودی خروجی های اضطراری

آنالیز هوشمند تصاویر - مسدودی راه

هنگامی که چیزی خروجی اضطراری را مسدود می کند، هشدارهای فوری به اپراتورهای امنیتی ارسال کنید تا ایمنی افراد را بهبود بخشد.

3) تشخیص پرسه زنی

آنالیز هوشمند تصاویر - پرسه زنی

حفاظت از افراد و اموال را با دریافت هشدارها در هنگام پرسه زدن در اطراف ساختمان تقویت کنید.

4) تشخیص شئ جا گذاشته شده

آنالیز هوشمند تصاویر - جا گذاشتن شئ

هشدارهای فوری برای اعمال اقدامات صحیح و بهبود امنیت هنگامی که شخصی یک شی را در یک منطقه تعیین شده جا می گذارد، دریافت کنید.

5) شئ برداشته شده

آنالیز هوشمند تصاویر

هنگامی که اشیاء خاصی مانند کپسول های آتش نشانی برای اطمینان از بالاترین سطح ایمنی برداشته می شوند، اعلان دریافت کنید.

6) انحراف از مسیر

آنالیز هوشمند تصاویر

بهبود ایمنی کلی افراد در انبارها و کارخانه های تولیدی با هشدارهای خودکار زمانی که شخصی از مسیرهای از پیش تعریف شده منحرف می شود.

7) منطقه بدون توقف

آنالیز هوشمند تصاویر

هنگامی که شخصی یا چیزی در یک منطقه بدون توقف در یک انبار یا تأسیسات تولیدی توقف می کند، اعلان های فوری دریافت کنید. بنابراین می توانید قوانین ایمنی و بهداشت را برای بهبود ایمنی کارکنان اجرا کنید.

8) ایمنی در انبار

آنالیز هوشمند تصاویر - ایمنی انبار

دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی Bosch با آنالیز هوشمند تصاویر می‌توانند از Camera Trainer برای شناسایی موقعیت‌های خاص در انبارها، مکان‌های تولید یا سایر برنامه‌ها برای بهبود ایمنی کلی کارکنان استفاده کنند.

9) تشخیص مسیر اشتباه

آنالیز هوشمند تصاویر - مسیر اشتباه

وقتی وسایل نقلیه در جهت اشتباه حرکت می کنند، آنالیز ویدیو هشدارهای خودکار را برای اجرای مقررات ترافیکی و بهبود ایمنی در پارکینگ ها و جاده ها ایجاد می کند.

10) نظارت بر پارکینگ

آنالیز هوشمند تصاویر - پارکینگ

به لطف ویژگی Camera Trainer، دوربین بوش مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند یاد بگیرند که مکان‌های پارک خالی و اشغال شده را تشخیص دهند تا به رانندگان کمک کنند تا پارکینگ باز را سریع‌تر پیدا کنند و ازدحام ترافیک و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند.

11) نظارت و کنترل ترافیک

آنالیز هوشمند تصاویر - کنترل ترافیک

این ویژگی که بر روی آنالیز هوشمند تصاویر مبتنی بر شبکه عصبی عمیق پایه گذاری شده است، در درجه اول برای برنامه های ترافیکی مانند نظارت بر تقاطع، تشخیص خودکار حادثه، و تسهیل تصمیم گیری مبتنی بر داده است. این می تواند وسایل نقلیه را در صحنه های شلوغ با جزئیات دقیق از جمله سرعت، مکان و رنگ تشخیص داده و طبقه بندی کند. همچنین می تواند کامیون ها، اتوبوس ها، موتورسیکلت ها، دوچرخه ها و افراد را شناسایی و شمارش کند.

12) گذرگاه راه آهن

آنالیز هوشمند تصاویر - راه آهن

برای بهبود ایمنی کلی، دوربین‌ مداربسته بوش مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند از Camera Trainer برای تشخیص باز یا بسته بودن موانع عبور راه‌آهن و اینکه آیا افراد همچنان سعی می‌کنند عبور کنند، استفاده کنند.