پرونده ایی برای دوربین AVIOTEC IP Starlight 8000 بوش

دوربین AVIOTEC

دوربین AVIOTEC

تاسیسات صنعتی از خطرات منحصر به فردی در ایمنی آتش سوزی دارا می باشند. مواد خام مورد استفاده در طول تولید اغلب بسیار قابل اشتعال هستند و فرآیند تولید معمولاً شامل استفاده از ماشین آلات سنگینی است که امکان دارد خراب شده و منبع اشتعال ایجاد کنند. محیط های دارای گرد و غبار و سقف های فوق العاده بلند، آشکارسازهای دود و آتش سُنتی را در بهترین حالت غیرقابل اعتماد می کند. به همین دلیل است که بوش تشخیص آتش‌سوزی مبتنی بر ویدیو (دوربین AVIOTEC) را برای تشخیص سریع دود و آتش در منبع خود و هشدار به تیم‌های ایمنی قبل از اینکه آتش فرصت گسترش پیدا کند، ارائه می‌کند. در مورد صنایعی که دوربین AVIOTEC می تواند ایمنی و امنیت را بهبود بخشد، در زیر بخوانید.

کارخانه های فرآوری مواد غذایی

دوربین مداربسته Bosch - دوربین AVIOTEC

شعله و دود غذا را آلوده می کند. بنابراین، جلوگیری از آتش سوزی در کارخانه های مواد غذایی ضروری است. با وجود این، کارخانه های فرآوری مواد غذایی دارای بار آتش بالایی در هر مرحله از فرآیند تولید مواد غذایی هستند. نوار نقاله هایی که مواد غذایی را در دمای بالا حمل می کنند و خطوطی از کالاهای سرخ شده حاوی هزاران لیتر چربی داغ می توانند به راحتی مشتعل شوند. منابع متداول اشتعال در کارخانه های مواد غذایی شامل جرقه های ناشی از خرابی تجهیزات الکترونیکی و اصطحکاک ناشی از نوار نقاله هایی است که تراز نیستند. بدتر از آن، خطر گسترش سریع آتش‌سوزی نیز به دلیل مواد معلق در هوا و مواد پودری مانند آرد که می‌توانند باعث انفجار شدید گرد و غبار در هنگام مشتعل شدن شوند، زیاد است.

ذخیره سازی در صنایع غذایی نیز یک چالش است زیرا بسیاری از مواد بسته بندی مانند کاغذ و پلاستیک بسیار قابل احتراق هستند. هنگامی که آتش شروع می شود، شعله های آتش می تواند مکان های ذخیره سازی را آلوده کند و دود تولید شده می تواند مواد غذایی را در انبارهای اطراف نیز آلوده کند.

بنابراین، یک راه حل برای شناسایی سریع و مشخص کردن آتش سوزی برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی در مقیاس وسیع و آسیب تجهیزات ضروری است. علاوه بر این، از آنجایی که بهداشت عامل مهمی در هنگام رسیدگی به مواد غذایی است، هشدارهای کاذب باید به حداقل برسد تا اطمینان حاصل شود که مواد غذایی همیشه تازه و با کارآمدترین روش نگهداری می شوند.

صنایع سلولزی و کاغذ

دوربین مداربسته بوش - دوربین AVIOTEC

کارخانه های کاغذ حاوی مقادیر زیادی خرده چوب و مقوای دور ریخته شده هستند که همراه با انواع مختلفی از مواد شیمیایی قابل احتراق برای فرآیند تولید سلولز، بار آتش بالایی را تحمل می کنند. ماشین‌های کاغذسازی تا 200 موتور الکتریکی و کیلومترها سیم فشار قوی را شامل می شوند. چنین شرایطی بهترین محل آتش سوزی است و به محض شروع، آتش می تواند با سرعتی باورنکردنی گسترش یابد.

متأسفانه، تأسیسات کاغذی و انبارها نیاز به سقف‌های بلند و طاق‌دار دارند که معمولاً آشکارسازهای دود و آتش‌ سُنتی در آن قرار دارند. در صورت آتش سوزی، رسیدن دود به آشکارسازها به معنای واقعی کلمه چند دقیقه طول می کشد. به آن مقادیر عظیم بخار آب و گرد و غبار ایجاد شده توسط ماشین های کاغذ اضافه کنید، آشکارسازهای آتش سنتی ممکن است حتی زنگ هشدار را ثبت نکنند. تا آن زمان، آتش کاملا از کنترل خارج شده است.

علاوه بر این، مکان‌های ذخیره‌سازی در فضای باز تقریباً کاملاً بدون محافظت هستند، زیرا اجرای هشدارهای آتش‌سوزی سنتی در یک منطقه باز تقریباً غیرممکن است. دود می تواند به راحتی از یک سازه نیمه پوشیده بدون زنگ هشدار خارج شود. سیستم های سُنتی حتی برای بیرون ساخته نشده اند. به عنوان مثال، نگهداری بسته ها و قرقره های کاغذ مستقیماً در خارج از کارخانه کاغذسازی خطر خاصی دارد. این مواد بسیار قابل اشتعال هستند، اما اغلب در خارج از محدوده پوشش یک سیستم آتش نشانی سُنتی ذخیره می شوند. نزدیکی آنها به ساختمان به این معنی است که آتشی که در فضای باز شروع می شود می تواند به سرعت در سراسر تاسیسات پخش شود در حالی که سیستم هشدار در زمان پاسخ تاخیر دارد.

سیستم‌های دوربین AVIOTEC از تشخیص آتش‌سوزی مبتنی بر ویدیو برای شناسایی سریع آتش‌سوزی بهره می برد. این بدان معنی است که دوربین نباید منتظر بماند دود به طور فیزیکی به سنسورهای خود برسد تا قبل از هشدار دادن به تیم های ایمنی زمان ارزشمندی را تلف کند. در عوض، دوربین AVIOTEC ویدئوی زنده را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. یک نقطه دید بالا در واقع برای این نوع تأیید مفید است، حتی در محیط های مرطوب، گرد و غبار، یا در فضای باز.

سپس دوربین ها را می توان طوری تنظیم کرد که بر روی قطعات در معرض خطر ماشین آلات یا مواد متمرکز شوند تا آتش سوزی را در سریع ترین زمان ممکن تشخیص دهند. دوربین‌ AVIOTEC با جدیدترین فناوری‌های هوش مصنوعی، به خوبی با سخت‌افزارهای موجود و سیستم‌های مدیریت ویدئویی در داخل و خارج از تاسیسات همگام می‌شوند.

صنایع نساجی

دوربین مداربسته بوش - دوربین AVIOTEC 8000

چه پنبه چه پلی استر، کارخانه های نساجی طیف وسیعی از الیاف نساجی را پردازش می کنند که در یک چیز مشترکند، همه آنها بسیار قابل احتراق هستند. گرد و غبار نساجی و الیاف اضافی، محصول جانبی تولید منسوجات، نیز در خطر آتش سوزی هستند، زیرا اغلب در هوا و به وفور در مناطق تولید وجود دارند.

فرآیندهای معمول در صنعت نساجی مانند ریسندگی، کارد کردن و بافندگی شامل تکنیک‌هایی است که در آن مواد بر روی ماشین‌هایی که با سرعت بالا حرکت می‌کنند، پردازش می‌شوند. هنگامی که این ماشین ها خراب می شوند، جرقه های ناشی از خرابی های الکترونیکی و اصطحکاک ناشی از ایرادات مکانیکی رایج منبع عالی احتراق را فراهم می کنند.

بنابراین کارخانه های نساجی کانون آتش سوزی هستند زیرا مواد قابل اشتعال شانس خوبی برای تماس با منابع اشتعال دارند. علاوه بر این، با تمام گرد و غبار نساجی تولید شده، آشکارسازهای آتش سُنتی ممکن است زنگ هشدار را به دلیل انسداد ثبت نکنند. بنابراین، یک راه حل نوآورانه مانند دوربین AVIOTEC بوش که می تواند منبع آتش سوزی را به سرعت در محیط های چالش برانگیز تشخیص دهد، برای ایمن نگه داشتن کارکنان و جلوگیری از وقفه های تجاری مورد نیاز است.

صنایع شیمیایی

دوربین مداربسته بوش - AVIOTEC

خطر انفجار در کارخانجات شیمیایی بسیار زیاد است زیرا مواد در حال تولید اغلب قابل اشتعال هستند. این مواد همچنین اشکال مختلفی دارند که هر کدام چالش های ایمنی منحصر به فردی را ایجاد می کنند.

جامدات زمانی که به صورت پودر هستند خطر آتش سوزی دارند. این به این دلیل است که پودرها می توانند به راحتی در هوا پراکنده شوند، به خصوص زمانی که از یک ظرف ذخیره سازی در دستگاه ریخته می شوند. با گذشت زمان، با تهویه ضعیف، پودرها به آرامی لایه ای از گرد و غبار موجود در هوا را تشکیل می دهند و در تماس با منابع احتراق می توانند به سرعت بسوزند.

در مورد مایعات، احتمال نشت اجتناب ناپذیر است. در صنایع شیمیایی، اشتعال مایعات نشت‌شده قابل اشتعال می‌تواند منجر به آسیب گسترده شود، زیرا نشت مایعات اغلب گسترده‌تر از چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد. به طور مشابه، برای مایعات، نشت گاز نیز یک خطر محسوب می شود. متأسفانه تشخیص نشت گاز دشوارتر است و میزان نشت گاز ممکن است مشخص نباشد زیرا گازها اغلب نامرئی هستند. بنابراین، هر گونه اشتعال در یک کارخانه شیمیایی می تواند باعث گسترش سریع آتش شود.

در ماشین‌هایی که دارای موتورهای الکتریکی سنگین و تجهیزاتی هستند که برای گرم کردن و خنک کردن مواد شیمیایی استفاده می‌شوند، نقص در عملکرد می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود و باعث مشتعل شدن هر یک از مواد فوق گردد. بنابراین کارخانه‌های مواد شیمیایی به سیستم‌های تشخیص آتش قوی مانند دوربین AVIOTEC نیاز دارند که بتوانند آتش‌سوزی را زود تشخیص دهند و دقیقاً مکان‌هایی را که تهدیدی برای شروع آتش‌سوزی‌های گسترده است، مشخص کنند.

دوربین های تشخیص آتش و دود AVIOTEC با الگوریتم های هوش مصنوعی

nدوربین مداربسته بوش - دوربین AVIOTEC IP Starlight 8000

دوربین AVIOTEC شعله و دود را به سرعت و مستقیماً در مبدا تشخیص می دهد. این راه حل برای تاسیسات صنعتی ایده آل است زیرا می تواند به طور موثر در شرایط سخت مانند محیط های دارای گرد و غبار، مرطوب و تاریک عمل کند. علاوه بر این، دوربین AVIOTEC به عنوان یک دوربین امنیتی نیز دو کار را همزمان انجام می دهد.

تشخیص دود

دوربین مداربسته Bosch - تشخیص دود

– مدل دود فیزیکی بر اساس خیزش دود  و حرکت جریان هوای ثابت

– تشخیص حرکت اجسام شفاف و نیمه شفاف که جهت و سرعت را تغییر می دهند

تشخیص شعله

دوربین مداربسته Bosch - تشخیص شعله

– تشخیص شعله بر اساس پارامترهای آتش
– سوسو زدن شعله
– شکل شعله
– درجه روشنایی

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی

دوربین مداربسته Bosch - هوش مصنوعی

– رویکرد منحصر به فرد برای تصمیم گیری هشدار
– ترکیب الگوریتم های فیزیکی با هوش مصنوعی

آنالیز هوشمند تصاویر

دوربین مداربسته بوش - آنالیز هوشمند تصاویر

– تجزیه و تحلیل هوشمند تصاویر به طور مستقیم یکپارچه شده است

– قابل استفاده به طور همزمان برای تشخیص دود و آتش و نظارت تصویری در تمامی محیط ها

مزایای بیشتر دوربین AVIOTEC

دوربین AVIOTEC

انتقال هشدار اضافی

دوربین مداربسته بوش

دوربین AVIOTEC امکان ارسال هشدار اضافی را ارائه می دهد. در هنگام خاموش شدن شبکه، دوربین رله  هشدار حریق را به سیستم تشخیص حریق ارسال می کند.

آنالیز هوشمند تصاویر

دوربین مداربسته بوش1

دوربین AVIOTEC را انتخاب کنید تا پردازش داده تحت کنترل شما باشد. یک پردازش تصویر محلی مبتنی بر دوربین، سکانس های ویدئویی را برای آتش‌سوزی‌ها بدون ارائه داده‌های خارج از برنامه/شبکه شما تجزیه و تحلیل می‌کند.

بالاترین کیفیت

دوربین مداربسته بوش2
هماهنگی دوربین، اپتیک، الگوریتم ها و لوازم جانبی بهترین نتایج را نیز در محیط های سخت می دهد. سود شما: اعتماد به عملکرد ثابت حتی در تغییر شرایط محیطی و نور بد.

تضمین شده

دوربین مداربسته بوش3

دوربین AVIOTEC دارای گواهینامه VdS است.

در استرالیا AVIOTEC نیز بر اساس استاندارد CSIRO تضمین می شود.

به روز رسانی فریم ور رایگان

دوربین مداربسته بوش4

آخرین نسخه سیستم عامل خود را از سایت ما به طور رایگان دانلود کنید.